Nowa spółka spin-off na Politechnice Krakowskiej

2017-12-20 09:01:02
SPEKTRONIK sp. z o.o. i ich innowacyjny system skaningu laserowego służący do inwentaryzacji obiektów wewnątrz jak i z zewnątrz

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie w zakresie komercjalizacji pośredniej na Politechnice Krakowskiej. W dniu 18 grudnia powołano kolejną firmę typu spin-off - SPEKTRONIK sp. z o.o. - opartą na innowacyjnym systemie skaningu laserowego służący do inwentaryzacji obiektów wewnątrz jak i z zewnątrz. Dzięki swojej uniwersalności oraz łatwości obsługi, znajdzie on zastosowanie zarówno w branży architektonicznej, jak i budowlanej oraz konserwacji zabytków. System został opracowany przez mgr. inż. arch. Szymona Filipowskiego, reprezentującego Zakład Geometrii Wykreślnej Rysunku Technicznego i Grafiki Inżynierskiej na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

Więcej o rozwiązaniu leżącym u podstaw SPEKTRONIKA znajdzie się w najnowszym numerze Naszej Politechniki.

Nad modelem działalności pracował zarząd INTECH PK (prezes Izabela Paluch i wiceprezes Krzysztof Oleksy) wraz z udziałowcami spółki. Współpraca zespołu INTECH PK z Prorektorem ds. Nauki prof. dr hab. inż. Tadeuszem Tatarą zaowocowała przygotowaniem umowy spółki.

 

Twórcy rozwijają technologię dzięki dofinansowaniu w projekcie INKUBATOR INNOWACYJNOŚCI+, dążąc do podniesienia gotowości wdrożeniowej produktu.

 

Centrum Transferu Technologii PK przedstawiło już ofertę licencji na korzystanie z technologii przez nowo powstającą spółkę. Podpisanie umowy licencyjnej już niedługo!

 

Na zdjęciu - moment podpisania umowy założycielskiej spółki.

Poleć znajomym:
 
 

Zobacz również