Promocja oferty technologicznej Małopolski na targach CEBIT i Automatica

2018-07-12 07:42:40
Sztuczna Inteligencja i optymalizacja produkcji to dominujące tematy dwóch największych europejskich targów branż IT i Automatyki, które miały miejsce w połowie czerwca w Hanowerze i w Monachium.

Sztuczna Inteligencja królową targów CeBIT

Wśród światowych targów informatycznych CeBIT w Hanowerze nie ma sobie równych, ani pod względem liczby odwiedzających, ani powierzchni wystawowej. To miejsce spotkań praktyków z takich dziedzin jak programowanie, telekomunikacja, rozwiązania cyfrowe oraz sprzęt komputerowy. Trudno o lepszą okazję do zaobserwowania najnowszych trendów na tym dynamicznie zmieniającym się rynku oraz poznania nowych urządzeń i aplikacji.

Podczas tegorocznej edycji targów, które miały miejsce w daniach 11-15 czerwca 2018 r., królowała sztuczna inteligencja (AI-artificial intelligence). Jej dominacja coraz silniej odznacza się we współczesnym postrzeganiu życia, produkcji i usług. Ogólnoświatowe trendy, innowacyjna atmosfera oraz dostęp do unikalnych technologii zdominowały czwarty wyjazd targowy dla firm MŚP z Małopolski zorganizowany w ramach projektu Business Boost for Małopolska.

Na przygotowanym w ramach projektu stoisku swoja ofertę zaprezentowało 10 przedsiębiorców z małopolski: Airly for Industry, APG System, Artificial View, Gate-Software, GO ERP, Instal System, MEMO-IT, Na Niby Studio, NoGravity, Sinterit. Mieli oni również okazję czerpać inspirację z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych prezentowanych przez światowe marki, jak również uczestniczyć w licznych spotkaniach networkingowych.

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z CEBITu przygotowana przez Urząd Maista Tarnowa:

http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Biznes/Galeria-Biznes-2018/Targi-CEBIT-w-Hanowerze-w-ramach-projektu-Business-Boost-For-Malopolska

oraz filmową: https://youtu.be/g32_U2fve4A oraz https://youtu.be/jRkmnuG-9PA

 

 


 

„Zoptymalizuj własną produkcję” – Automatica, Monachium 2018

Tematem przewodnim tegorocznych targów Automatica w Monachium, które w tym roku miały miejsce w dniach 19-22 czerwca, była optymalizacja procesów produkcyjnych. Wydarzenie jest czołową wystawą prezentującą zautomatyzowane procesy produkcji, która przyciąga uczestników ze wszystkich sektorów gospodarki, chcących zainwestować w efektywną technologię przyszłości.

Wydarzenie było idealną okazją do zapoznania się z innowacjami, nowymi trendami oraz pozyskania wiedzy. Zaprezentowano największą na świecie ofertę dla robotyki przemysłowej oraz serwisowej, systemów montażowych, przemysłowych systemów przetwarzania obrazu i komponentów.

Na przygotowanym w ramach projektu Business Boost for Małopolska stoisku wzięły udział firmy z Tarnowa, Subregionu Tarnowskiego i Krakowa: 8Powers, ELMARK, Proster, ITEM Service, Qube Automation, PROXIMA, Stec Robotics, ELPOM, SNABEL, ALTCONNECT.

Wyjazd na targi AUTOMATICA do Monachium był ostatnim z elementów promocji firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w kraju i za granicą w ramach projektu Business Boost for Małopolska, które Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska realizuje w partnerstwie z Urzędem Miasta Tarnowa. Projekt w ciągu półtorarocznej działalności wsparł 75 firm w zakresie szkoleń i warsztatów oraz 50 w ramach organizacji wyjazdów na targi, które odbyły się w: Barcelonie, Warszawie, Hannoverze i Monachium.

Środki na aktywizację w ramach ekspansji międzynarodowej pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego, na lata 2014-2020. W sumie było to blisko 2,5 mln zł.

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z targów AUTOMATICA przygotowaną przez Urząd Maista Tarnowa:

Zobacz relację wideo: https://youtu.be/z-_FjW67hGI

Galeria zdjęć: http://tarnow.pl/Galeria/Galeria-Biznes/Galeria-Biznes-2018/Tarnow-na-targach-AUTOMATICA-w-Monachium

Poleć znajomym:
 
 
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business