Seminaria „Patent na sukces”

2018-03-05 13:59:49
Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminariach regionalnych pt. „Patent na sukces”, dotyczących szeroko rozumianej problematyki własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów własności przemysłowej.

Seminaria mają za zadanie przybliżyć temat ochrony własności intelektualnej, w szczególności możliwości ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych na konkurencyjnych rynkach.

Eksperci w przystępny sposób przedstawią między innymi zagadnienia dotyczące zarządzania dobrami niematerialnymi w uczelni i przedsiębiorstwach oraz możliwości uzyskania wspólnych praw do rozwiązań powstających w ramach współpracy uczelni z przedsiębiorstwami.

Seminaria adresowane są w szczególności do przedstawicieli świata nauki, przedsiębiorców, przedstawicieli otoczenia biznesu oraz pełnomocników przed Urzędem Patentowym.

Ogromnym atutem tych wydarzeń będzie wspólne uczestnictwo różnorodnych środowisk zawodowych, a zwłaszcza przedstawicieli uczelni oraz przedsiębiorców, bez udziału których efektywna komercjalizacja własności intelektualnej nie jest możliwa. Uczestnicy uzyskają unikalną i praktyczną wiedzę także w zakresie prowadzenia poszukiwań w światowym stanie techniki oraz budowania strategii ochrony, jak i wskazówki dotyczące procedur ochronnych – krajowej, regionalnej i międzynarodowej, w tym możliwość skorzystania z uproszczonej ścieżki w ramach programu Patent Prosecution Highway (PPH) i postępowania przed Wyszehradzkim Instytutem Patentowym (WIP).

Wiedza na temat powyższych zagadnień, zwłaszcza w zakresie ostatnich zmian prawnych w systemie własności przemysłowej, nie są powszechnie dostępna i nie została także ujęta w dotychczas wydanych opracowaniach dotyczących ochrony dóbr niematerialnych. Organizowane seminaria będą zatem okazją do uzyskania najnowszej wiedzy, jak i do konsultacji z ekspertami prowadzącymi poszczególne bloki tematyczne, a także umożliwią wymianę doświadczeń i zapoznanie się z praktycznymi aspektami omawianej problematyki.

Warto podkreślić,  iż terminy seminariów wyznaczone zostały w zależności od  lokalizacji, w jednym z 16 miast w Polsce: Zielonej Górze, Lublinie, Toruniu, Rzeszowie, Białymstoku, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Częstochowie, Opolu, Krakowie, Kielcach, Wrocławie, Elblągu, Płocku, Gdyni, między 2 marca a 10 kwietnia 2018 r. Udział w seminariach jest bezpłatny. Liczba miejsc na każdym z nich jest ograniczona, a o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące terminu seminariów oraz bezpośredni link do rejestracji:

Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w seminariach.

Poleć znajomym:

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Box kontekstowy dla o centrum
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business