Innovator Małopolski 2011 - spot

 

Firmy Dodd-Inwest, NeoStrain, Selvita i KSI.pl są laureatami konkursu Innovator Małopolski 2011. Uroczysta gala odbyła się 17 listopada na Politechnice Krakowskiej.

Ideą konkursu Innovator Małopolski jest promowanie i wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się nowatorskimi rozwiązaniami i wdrażaniem nowych technologii. Konkurs już na dobre wpisał się w mapę wydarzeń Małopolski -- to jego szósta edycja. IM 2011
-- Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie konkursem. Rekordowa jak dotąd liczba zgłoszeń, utwierdziła nas w przekonaniu, że nasze województwo jest kolebką innowacyjnej myśli i nowoczesnego podejścia do prowadzenia działalności gospodarczej. Firmy nie tylko faktycznie chcą rozwijać się poprzez wdrażanie nowych technologii, ale także chcą się tym pochwalić i być docenione. Nasz konkurs jest skierowany właśnie do takich firm - mówi Jadwiga Widziszewska dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, które jest organizatorem konkursu.

W tym roku do rywalizacji stanęło 50 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski. Uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie: firma mikro, mała i średnia i w tych trzech poszczególnych kategoriach konkurowały ze sobą zgłoszone produkty i technologie. -- Największa rywalizacja rozegrała się tym razem w sektorze mikro, ponieważ zgłosiło się aż 25 firm z branży m.in.: informatycznej, budowlanej, produkcyjnej, kosmetycznej. W ramach kategorii firma mała o tytuł starało się 18 firm, natomiast w kategorii firma średnia - siedem przedsiębiorstw -- dodaje Jadwiga Widziszewska.

Laureaci IM 2011 po weryfikacji zgłoszonych produktów i technologii, decyzją Kapituły Konkursu, do drugiego etapu zakwalifikowano 21 firm, w których następnie przeprowadzono audyt technologiczny. Każda firma została oceniona przez dwóch niezależnych audytorów (pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczo-rozwojowych). Na podstawie ich opinii, a także analizie profilu firmy i zgłoszonych technologii, wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii oraz przyznano wyróżnienie.Konferencja

- Tytuł Innovatora Małopolski to bardzo prestiżowa nagroda. Jego marka stała się synonimem firmy prężnej i innowacyjnej, która jest odpowiednim partnerem biznesowym. Teraz przed CTT PK kolejne zadanie - promowanie nagrodzonych firm. Laureaci zaproszeni będą m.in. do udziału w projekcie Enterprise Europe Network, nagrodą jest także film promocyjny i udział w wielu imprezach branżowych -- mówi Jadwiga Widziszewska.


Firmy zainteresowane starem w konkursie informujemy, że kolejna edycja Innovatora Małopolski rusza już 15 marca 2012 roku.


Współorganizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

 

Poleć znajomym:
 
 
Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business