Program "Granty na granty" uruchomiony

2019-05-31 09:06:26
W dniu 29 maja br. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ustanowił przedsięwzięcie pod nazwą „Granty na granty – promocja jakości III”
10 czerwca br. ruszy nabór wniosków do nowej edycji programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Granty na granty - promocja jakości III"

Program ten ma na celu wsparcie polskich jednostek naukowych i uczelni w zwiększaniu efektywności ubiegania się o granty finansowane ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej na realizację projektów w ramach programów badawczych Unii Europejskiej i zaangażowania pracowników tych podmiotów w opracowywanie wysokiej jakości wniosków o przyznanie tych grantów.

O finansowanie mogą starać się jednostki naukowe, uczelnie publiczne, uczelnie niepubliczne.

Wsparcie w ramach Programu jest skierowane do jednostek naukowych i uczelni, które we wniosku projektowym złożonym na wezwanie konkursowe:

1. Komisji Europejskiej występowały w roli:
    1. koordynatora projektu zgłoszonego do realizacji w ramach międzynarodowego albo krajowego konsorcjum,
    2. samodzielnego wnioskodawcy (single applicant),
    3. koordynatora pakietu albo pakietów w projekcie zgłoszonym do realizacji w ramach międzynarodowego albo krajowego konsorcjum (WP Leader),
    4. ubiegającego się o status beneficjenta projektu typu Maria Skłodowska-Curie COFUND;
    5. ubiegającego się o status instytucji goszczącej naukowca realizującego grant ERC

i uzyskały w ramach ostatecznej oceny KE ocenę na poziomie co najmniej progu Threshold, a w przypadku konkursu o grant ERC ocenę na poziomie A w I etapie konkursu wraz z zaproszeniem do II etapu konkursu (w przypadku konkursu ERC – PoC – ostatecznej oceny na poziomie A).

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE (kwalifikowalne koszty, kwoty dofinansowania)