H2020 dla krajów spoza UE

Zgodnie ze strategią Unii Europejskiej  - Horyzont 2020 jest „otwarty na świat”. Oznacza to, że naukowcy z całego świata, niezależnie od kraju pochodzenia/przebywania mogą uczestniczyć w większości ogłoszonych konkursów (calls).

 

Współpraca międzynarodowa w zakresie badań i innowacji, ma kluczowe znaczenie dla Europy. Dodatkowo w wielu przypadkach, możliwe jest otrzymanie dofinansowania z UE, które pokryje przynajmniej częściowo udział partnerów międzynarodowych. Tematy konkursów, w których szczególnie zalecany jest udział krajów spoza UE można znaleźć tutaj.

 

Automatycznie kwalifikowalne do dofinansowania są kraje UE, kraje stowarzyszone oraz kraje rozwijające się. Jedynym krajem stowarzyszonym, który ma możliwość uczestnictwa w programie EURATOM jest Szwajcaria.

 

Pełna lista krajów kwalifikujących się do dofinansowania: Annex A of the Horizon 2020 Work Programmes.

Przewodnik dla krajów spoza UE oraz korporacji międzynarodowych: GUIDE.

 

Podmioty prawne z innych państw również mogą uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych pod pewnymi warunkami:

  • finansowanie jest przewidziane w ogłoszeniu o konkursie (call for proposal),
  • finansowanie wynika z dwustronnych porozumień naukowych i technologicznych lub innych umów pomiędzy UE a organizacją międzynarodową lub krajem trzecim,
  • Komisja Europejska uzna, że uczestnictwo danego podmiotu jest niezbędne do realizacji zadań finansowanych w programie H2020.

 

 

Wsparcie dla krajów spoza Unii Europejskiej:


1. Kraje ze wspólnie uzgodnionym mechanizmem dofinansowania we wszystkich dziedzinach:

  • Korea Południowa - rząd Korei udziela dofinansowania oficjalnie zatwierdzonym projektom, dla których zostało utworzone konsorcjum z partnerami z Europy, na określonych zasadach;
  • Meksyk - Narodowa Agencja ds. Badań i Innowacji (The  National  Mexican Agency  for  Research  and  Innovation - CONACYT) przewiduje dofinansowanie do 85% dla podmiotów publicznych oraz do 70% dla sektora prywatnego; projekty pozytywnie ocenione przez KE muszą jednak dodatkowo przejść ocenę panelu ekspertów z Meksyku, który decyduje o przyznaniu środków;
  • Rosja - Ministerstwo Oświaty i Nauki oferuje dofinansowanie dla projektów zgodnych z narodowym programem R&D  in Priority  Areas  of  Development  of the  Russian  S&T  Complex  2014-2020; naukowcy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o możliwościach związanych z H2020, mogą zwrócić się z pytaniami do krajowego punktu kontaktowego lub skorzystać ze specjalnie utworzonego do tego celu adresu e-mail: horizon2020@mon.gov.ru;
  • Tajwan - dwie główne agencje finansujące udział w H2020 to: Ministerstwo Nauki i Technologii oraz Ministerstwo Spraw Gospodarczych; szczegółowe informacje na temat oferowanych możliwości można znaleźć na stronie krajowego punktu kontaktowego.

 

2. Kraje ze wspólnie uzgodnionym mechanizmem dofinansowania z wybranych tematów:

 

3. Kraje z dofinansowaniem regionalnym:

  • Kanada - partnerzy z Kandy muszą zapewnić własne środki lub pozyskać je z lokalnych agencji finansujących; więcej informacji można znaleźć na stronie organizacji ERA-Can+, która zajmuje się współpracą w ramach programu Horyzont 2020 lub w przewodniku dla naukowców z Kanady.

 

4. Kraje bez wspólnego mechanizmu dofinansowania:

 

Źródło: Participant Portal

Poleć znajomym:
 
Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business