Program Grantów

2020-06-05 14:40:15
Ambasada i konsulat USA ogłaszają możliwość ubiegania się o dofinansowanie (NOFO, Notice of Funding Opportunity) w postaci grantów w wysokości do 10 tys. dolarów na projekty wirtualne, tzn. realizowane online lub mające postać cyfrową.

O granty mogą się ubiegać polskie organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne, media oraz osoby fizyczne, których wnioski dotyczą obszarów tematycznych wymienionych na zamieszczonej poniżej liście.  Wszyscy wnioskodawcy muszą jednak posiadać status non-profit. Amerykańskie organizacje pozarządowe i osoby fizyczne również mogą się ubiegać o granty, ale pierwszeństwo mają organizacje polskie lub działające na zasadzie partnerstwa polsko-amerykańskiego, które przyczyniają się do podnoszenia zdolności organizacyjnych polskich organizacji pozarządowych.

 

WYKAZ TEMATÓW:

  1. Bezpieczeństwo:  Wirtualne/cyfrowe projekty na rzecz szerszej współpracy w zakresie bezpieczeństwa między Polską a USA oraz pogłębiające współpracę transatlantycką w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego i wiedzę na ten temat.
  2. Handel i energia: Wirtualne/cyfrowe projekty, które mogą się przyczynić do zwiększenia handlu bilateralnego oraz liczby inwestycji pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi oraz promują bardziej bezpieczne, różnorodne i czystsze źródła energii dla Polski.
  3. Przedsiębiorczość, innowacyjność i STEAM: Wirtualne/cyfrowe projekty, które wspierają przedsiębiorczość i innowacyjność, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, dając początkującym przedsiębiorcom narzędzia umożliwiające przemysłowe wykorzystanie pomysłów; rozwijają edukację w obszarze nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (ang. STEAM – science, technology, engineering, arts, math); oferują studentom i młodym przedsiębiorcom możliwość współpracy z firmami innowacyjnymi, inkubatorami biznesu i biznesem.
  4. Zwalczanie dezinformacji: Wirtualne/cyfrowe projekty poszerzające wiedzę o mediach i pomagające w walce z dezinformacją.
  5. Kultura amerykańska: Wirtualne/cyfrowe projekty ukazujące odbiorcom w Polsce bogactwo i różnorodność amerykańskiej kultury oraz promujące dialog kulturowy i kontakty międzyludzkie w relacjach USA-Polska.
  6. COVID-19: Wirtualne/cyfrowe projekty ukazujące wpływ pandemii na społeczności, zdrowie psychiczne, lokalną gospodarkę itp. Uwaga! Fundusze ambasady nie mogą być spożytkowane na badania w zakresie medycyny czy zakup środków medycznych.

 

Program NOFO (#WAW-NOFO-FY20-02) dotyczy projektów, których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż w październiku 2020 roku.  Wnioski w tej edycji programu można składać do 26 czerwca 2020 roku.

 

Więcej informacji i sposób aplikacji o granty: https://pl.usembassy.gov/pl/education-culture-pl/program-grantow/

 

 

Poleć znajomym:
 
 
Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business