Małopolski Festiwal Innowacji 2018 na Politechnice Krakowskiej

2018-05-18 11:03:00
Czerwiec miesiącem spotkań z innowacjami! Przyjdź i poznaj inteligentne Specjalizacje Regionu! Tegoroczny Małopolski Festiwal Innowacji odbędzie się w dniach 4-10 czerwca. W programie warsztaty, szkolenia, wystawy, pokazy.

Małopolski Festiwal Innowacji to jedyne tego typu wydarzenie w regionie, podczas którego jesteśmy tak blisko wszelkiego rodzaju innowacji. Odwiedzamy nowoczesne laboratoria, obserwujemy pokazy multimedialnych technologii, spotykamy się z kreatorami innowacyjnych rozwiązań, uczestniczymy w kreatywnych warsztatach. Pokazujemy jak wdrażane są najnowocześniejsze technologie, ale również jak zmienia się otoczenie w świecie innowacji – jak odnaleźć się na rynku pracy, kierować zespołem, realizować badania i komercjalizować pomysły. Podczas szkoleń i spotkań informacyjnych zdobywamy praktyczne i ważne informacje dotyczące m.in. finansów, ochrony własności przemysłowej czy też komercjalizacji wynalazków. Wszystko po to by zaszczepiać dobre praktyki wśród młodych ludzi, budzić zainteresowanie utalentowanych osób poszukujących swojej zawodowej drogi, promować pomysły wśród potencjalnych inwestorów, a przede wszystkim pokazać, że "innowacja się opłaca", a kreować ją może każdy z nas. Małopolski Festiwal Innowacji to swego rodzaju „hasło – parasol” pod, którym odbywają się liczne wydarzenia. W tym roku będzie ich ok 70, które zorganizuje 34 partnerów. Tegoroczny Festiwal trwa od 4 do 10 czerwca.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą innowacje społeczne oraz ich znaczenie dla działalności biznesowej. Podczas Festiwalu nie zapominamy także o małopolskich inteligentnych specjalizacjach, czyli siedmiu obszarach kluczowych dla rozwoju regionu. Wierzymy, że wydarzenia odbywające się w ramach MFI przyczynią się do ich popularyzacji i zachęcą uczestników do inicjowania działań w ich obszarze. Przypominamy, że małopolskie inteligentne specjalizacje to: nauki o życiu, energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, chemia, produkcja metali i wyrobów metalowych, elektrotechnika i przemysł maszynowy oraz przemysły kreatywne i czasu wolnego.

Inauguracja

Nowoczesne technologie zmieniają świat i społeczeństwo, natomiast ostatni globalny kryzys gospodarczy uwypuklił całą gamę problemów współczesnych społeczeństw. Coraz częściej sposobem reagowania na wyzwania społeczne stają się innowacyjne rozwiązania. Czy mogą one pomóc w radzeniu sobie z wyzwaniami społecznymi i wyzwaniami, w obliczu których stoi UE, m.in. poprzez pobudzanie kreatywności i pomoc w poszukiwaniu nowych rozwiązań w sferze publicznej i prywatnej? Czy każda innowacja może mieć lub powinna mieć społeczny wymiar, zmieniać sposób funkcjonowania poszczególnych ludzi lub całych społeczeństw?

Na te i wiele innych organizatorzy postarają się odpowiedzieć podczas konferencji inauguracyjnej pt.:"Społeczny wymiar innowacji", która odbędzie się w dniu 4 czerwca w godz. 9:00 – 16:00. Więcej o konferencji: http://www.festiwalinnowacji.malopolska.pl/index.php/konferencja

Zapraszamy w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, jak co roku przygotowało ofertę szkoleń i konsultacji indywidualnych wpisującą się tematykę wydarzenia:

SZKOLENIA:

1. " Naukowiec + Przedsiębiorca = Sukces - wspólne projekty B+R"

Współpraca uczelni i przedsiębiorców w zakresie prac B+R wydają się być obecnie jedną z ważniejszych ścieżek wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie środki przewidziane są na takie działania przyjdź na spotkanie!

Data: 04.06.2018 r.
Godzina: 10:00-13:00
Miejsce: Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, CTT PK, budynek ARESZT

2. " Możliwości udziału przedsiębiorstw w Horyzoncie 2020"

Szkolenie ma na celu przedstawienie możliwości udziału przedsiębiorstw w projektach innowacyjnych dofinansowanych w ramach programu Horyzont 2020. Szkolenie skierowane jest zarówno do przedstawicieli mikro, małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw.

Data: 06.06.2018 r.
Godzina: 9:00 – 11:00
Miejsce: Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, CTT PK, budynek ARESZT

KONSULTACJE INDYWIDUALNE:

1. Innowacyjny naukowiec - mobilność wspierana przez Euraxess

Jak budować karierę w środowisku międzynarodowym? Odwiedź nas i poznaj Euraxess - portal dla mobilnych naukowców. Pomagamy znaleźć oferty pracy, staży i stypendiów zagranicznych dla naukowców na każdym etapie kariery zawodowej. Wyjedź za granicę i nawiąż współpracę z najlepszymi ośrodkami badawczymi!

Data: 05-06.06.2018 r.
Godzina: 8.00 - 14.00
Miejsce: Politechnika Krakowska, ul. Warszawska24, budynek galeria GIL, pok. 102, p. I

Rejestracja mailowa: rpk@transfer.edu.pl

2. Innowacje w badaniach (oferta programu Horyzont 2020)

Zdobądź dofinansowanie na innowacyjny projekt! Konsultacje indywidualne z pracownikami Regionalnego Punktu Kontaktowego CTT PK. Na konsultacje zapraszamy zarówno osoby nie znające programu Horyzont 2020 jak i takie, które mają już pomysł na projekt badawczy i potrzebują dodatkowych informacji.

Data: 07-08.06.2018 r.
Godzina: 8.00 - 14.00

Rejestracja mailowa: rpk@transfer.edu.pl

------------------------------------------------------

Nasza oferta jest małym fragmentem obszernego programu Festiwalu. Pełen program dostępny jest na stronie internetowej Małopolskiego Festiwalu Innowacji: www.festiwalinnowacji.malopolska.pl. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny, na niektóre z nich obowiązywać będzie wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Małopolski Festiwal Innowacji, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-2020.