Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki (TON'2019) 21-27 października 2019r.

2019-10-21 13:07:48
Tydzień Otwartej Nauki (ang. Open Access Week) to międzynarodowa inicjatywa realizowana przez uczelnie wyższe, jednostki i biblioteki naukowe na całym świecie. Jej celem jest promocja otwartego dostępu do treści naukowych.

Open Access – darmowy dostęp do rezultatów publicznie finansowanych badań. Jest to jedno z kluczowych celów Komisji Europejskiej, które sprzyja powstawaniu Europejskiej Przestrzeni Badawczej i przyczynia się do ogólnej poprawy jakości badań i innowacji w sektorze publicznym i prywatnym.

W związku z Międzynarodowym Tygodniem Otwartej Nauki (TON'2019) zostaną zorganizowane liczne inicjatywy związane z tematem Open Access w całej Polsce.

Również Biblioteka Politechniki Krakowskiej bierze czynny udział w tygodniu TON'2019 i przygotowała dla studentów, dokotrantów i pracowników naukowych liczne działania, które mają przybyliżyć Państwu m.in.:
Polityką Otwartego Dostępu na Politechnice Krakowskiej, zasady korzystania z Repozytorium PK oraz umożliwić uczestnictwo w kursie on-line Europesjkie dziedzictwo kulturowe i naukowe
(wersja ang. kursu zob. European Heritage).

Zapraszamy równiez do odwiedzenia stoiska informacyjnego Biblioteki PK poświęconego otwartemu dostępowi w dniu 22 października 2019 r., godz. 10:00-13:00 (hol główny WIL).

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod następującym linkiem:

Zachęcamy do śledzenia kampani informacyjnej dot. otwartego dostępu na fanpage Biblioteki PK na Facebook’u;

oraz zapoznania się z informacjami dotyczącymi Open Access w serwisie Biblioteki PK.