Najbardziej innowacyjne firmy Małopolski w 2013 r.

2013-11-15 19:26:36
Firma NPF, Softhis sp. z o.o. oraz PROTECH sp. z o.o. to laureaci konkursu Innovator Małopolski 2013. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 listopada w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Gratulujemy!

Innovator Małopolski 2013 to już ósma edycja konkursu, który na dobre wpisał się na listę wydarzeń Województwa Małopolskiego. Jego głównym zadaniem jest promowanie wśród firm regionu ducha nowatorskiego podejścia do biznesu, otwartości na śmiałe pomysły, idei transferu nowoczesnych technologii.

Adresatami konkursu są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające siedzibę na terenie województwa małopolskiego, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowywaniu lub wdrażaniu nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, usługowych, marketingowych czy organizacyjnych.

Do rywalizacji w tegorocznej edycji konkursu stanęło kilkadziesiąt mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski różnych branż. Po wnikliwej analizie Kapituła Konkursu do półfinału wybrała 11 firm, w których odbyły się specjalistyczne audyty technologiczne przeprowadzone przez niezależnych ekspertów (pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczo-rozwojowych). Ocenie poddano parametry decydujące o innowacyjności firmy, produktu, usługi czy technologii.

7 najlepiej ocenionych przez ekspertów firm zostało zaproszonych do finału, w którym wybrano laureatów w trzech kategoriach: Przedsiębiorstwo Mikro, Małe i Średnie. Przyznano również jedno wyróżnienie. Przewodniczącym Kapituły Konkursu był JM Rektor Politechniki Krakowskiej – prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak.

 


A oto lista laureatów konkursu INNOVATOR MAŁOPOLSKI 2013:

 

Laureat w kategorii mikro: Jacek Habryło Firma NPF za Zestaw palnikowy zgazowujący pellet typu Lester

"Przy spełnieniu niezbyt wygórowanych wymagań zarówno lokalowych, jak również technologicznych jest możliwa powszechna lokalna produkcja pelletu. Nasz zestaw palnikowy jest znakomitym urządzeniem do spalania tak powstałego pelletu. W praktyce oznacza to zagospodarowywanie lokalnej biomasy, tworzenie nowych, stałych miejsc pracy, trwałą eliminację tzw. niskiej emisji węglowej, czy redukcję CO2. Ważnym zaletą naszego rozwiązania jest uniemożliwienie spalania śmieci. Po prostu, ze względów konstrukcyjnych palnika nie jest to wykonalne!" - zapewnia Pan Jacek Habryło

http://www.lesterprojekt.pl/kontakt.html


Laureat w kategorii małe: Softhis sp. z o.o. za platformę ORBIZER

ORBIZER jest przykładem kompleksowego rozwiązania dla MŚP, które w łatwy i intuicyjny sposób, oprócz zarządzania projektami i sprzedażą, umożliwia delegowanie zadań, obsługuje obieg dokumentów, jak również kontrolę zasobów i kosztów. Cechą nowej usługi jest także możliwość konfiguracji i dostosowania wszystkich obiektów w systemie poprzez nadawanie im indywidualnych kategorii oraz statusów.

Celem powstania platformy ORBIZER jest zaoferowanie sektorowi MŚP niedrogiego we wdrożeniu oraz obsłudze, wydajnego i atrakcyjnego wizualnie narzędzia do zarządzania firmą.

Cechy innowacyjne:
- połączenie w jednej aplikacji webowej dwóch głównych obszarów zarządzania w sektorze MŚP: zarządzanie projektami (z uwzględnieniem metodyki Agile Scrum) oraz CRM (zarządzanie relacjami handlowymi),
- dostosowanie obiektów systemu na poziomie atrybutów,
- przystępna cena licencji oraz niemal zerowe koszty wdrożenia,
- integracja z Google Apps oraz Dropbox, upload i przechowywanie plików w obrębie platformy,
- możliwość instalacji na serwerach zewnętrznych oraz w chmurach prywatnych,
- semantyczne API w fazie Beta,
- responsywny interfejs, który ułatwia korzystanie z aplikacji np. z ekranu tabletu.
- wkrótce: wdrożenie modułów Business Process Management, Business Intelligence oraz elektronicznego podpisu.

http://softhis.com/


Laureat w kategorii średnie: PROTECH sp. z o.o. za Urządzenie do wytwarzania wysoko zgęszczonych brykietów z roślin źdźbłowych i/lub łodygowych zaczepiane do ciągnika

Urządzenie przeznaczone jest do pracy bezpośrednio na polu w cyklu technologicznym, obejmującym podbieranie ściętego materiału roślinnego, jego zagęszczenie, ukształtowanie brykietu w formie wałka, pocięcie na brykiety o standardowych długościach, a następnie podawanie i załadunek wytworzonych brykietów na skojarzony środek transportu kołowego.

"Dotychczas żadna z firm krajowych, ani zagranicznych, nie oferowała i obecnie nie oferuje tego typu urządzeń - maszyn. Maszyna taka, wypełni więc istniejącą na krajowym i zagranicznych rynkach niszę. Znane w chwili obecnej metody zagęszczania biomasy charakteryzują się wysoką energochłonnością, przez co stają się mało opłacalne, a o wysokiej innowacyjności urządzenia świadczy również szereg nagród krajowych i zagranicznych" - zapewnia Jan Krupnik - właściciel firmy.

http://protech-wkg.pl/

Wyróżnienie: Krakowska Spółdzielnia Niewidomych Sanel za konsekwencję we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwie

http://www.sanel.pl/

 

Poznaj wszystkie rozwiązania, które startowały do tego prestiżowego tytułu. Pobierz Katalog Innovator Młopolski 2013.

 

 

 

 

Galeria zdjęć z Gali konkursu, która miała miejsce 14 listopada 2013 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego

 

Organizatorem konkursu jest Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska w ramach projektu Enterprise Europe Network, a współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.



Poleć znajomym:
 
 

Zobacz również