Strategia HR na Politechnice Krakowskiej

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki została uhonorowana wyróżnieniem HR Excellence in Research.


Komisja Europejska przyznała Politechnice Krakowskiej prestiżowe wyróżnienie, plasując ją tym samym w elitarnej grupie instytucji naukowych posiadających prawo do posługiwania się tym logotypem. Politechnika jest uprawniona do używania logo w celu promowania siebie, jako instytucji zapewniającej sprzyjające i stymulujące środowisko pracy.

 

Logo HR Excellence in Research jest wyróżnieniem przyznawanym przez Komisję Europejską instytucjom, w których przestrzegane są zasady wyznaczone przez "Europejską Kartę Naukowca"
i "Kodeks postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych".

 

Powyższe dokumenty zostały opracowane przez Komisję Europejską w celu ujednolicenia standardów rekrutacji i zatrudnienia pracowników naukowych na rynku europejskim. Wymagania stawiane przez Komisję mają sprzyjać rozwojowi kariery pracowników naukowych oraz osiąganiu pozytywnych wyników w zakresie tworzenia, przekazywania, wymiany i rozpowszechniania wiedzy i  rozwoju technologicznego.

 

Europejska Karta Naukowca ustanawia prawa i obowiązki, jakim podlegają zarówno naukowcy, jak i instytucje ich zatrudniające  oraz organizacje zapewniające finansowanie badań naukowych.

 

Kodeks Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych opisuje zasady rekrutacji naukowców, do których powinni stosować się pracodawcy oraz podmioty finansujące badania przy mianowaniu lub rekrutacji naukowców.

 

Aby uzyskać odznaczenie Politechnika Krakowska opracowała „Strategię HR”, w której zdefiniowane zostały działania podejmowane przez Uczelnię w celu zapewnienia przestrzegania standardów ustanowionych w „Karcie i Kodeksie”. Dokument ten został przeanalizowany i oceniony przez panel składający się z trzech niezależnych asesorów. W dniu 4 grudnia 2017 r. Politechnika Krakowska została poinformowana o pozytywnym wyniku ewaluacji i przyznaniu nagrody. Komisja Europejska monitoruje instytucje odznaczone wyróżnieniem HR Excellence in Research w celu weryfikacji ciągłego przestrzegania standardów ustanowionych w Karcie i Kodeksie.

 

 

Samą bezpłatną publikację "Karta i Kodeks" w j. angielskim można pobrać w RPK (Galeria Gil, pokój 102, I piętro).

Broszury odnośnie "Karty i Kodeksu' można pobrać w wersji elektronicznej na stronie (różne wersje językowe): https://euraxess.ec.europa.eu/useful-information/brochures

 

Więcej o 'The Human Resources Strategy for Researchers" znajdą Państwo: https://euraxess.ec.europa.eu/jobs/hrs4r

 

Więcej o 'Karcie i Kodeksie':

https://euraxess.ec.europa.eu/jobs/charter
https://www.euraxess.pl/pl/poland/pracodawcy/karta-i-kodekspracodawcy

 

Film promocyjny 'Find out what The Charter & Code can do for you':

https://www.youtube.com/v/qmTa-zKlz6Y?fs=1&autoplay=1

Pobierz:

Kontakt:

Irena

Irena Jakubiec

tel.: +48 12 628 26 74
Zobacz opis
Anna

Anna Armuła

tel.: +48 12 628 26 60
Zobacz opis
Dorota

Dorota Markiewicz - Roszak

tel.: +48 12 628 25 88
Zobacz opis
Poleć znajomym:
 
Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business