Oferty technologiczne PK_2023

 


Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami technologii!

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie:

e-mail: s2b@transfer.edu.pl
tel.: 12 628 28 45

 


1. Nietoksyczne nośniki leczniczych substancji czynnych na bazie nanomateriałów


Kierownik projektu:
dr hab. inż. Jolanta Pulit-Prociak

 

Technologia wytwarzania nowoczesnych nośników środków terapeutycznych. Nośniki wytwarzane są na bazie nanocząstek tlenku cynku lub tlenku tytanu (IV) poprzez osadzenie na ich powierzchni substancji organicznej wybranej z grupy peptydów lub aldoheksoz. Materiały te znajdują zastosowanie jako systemy dostarczania leków, a dzięki obecności na ich powierzchni substancji organicznej, charakteryzują się one zmniejszoną toksycznością względem organizmów żywych, w porównaniu do materiałów niezmodyfikowanych.

Nośniki charakteryzują się też uwalnianiem substancji aktywnej w sposób stały w badanym przedziale czasowym. Aplikacja substancji leczniczych w proponowanej formie spowoduje uproszczenie schematu leczenia. Kontrolowane uwalnianie leku nie wymaga bowiem zwiększenia dawki oraz częstotliwości podawania leku potrzebnych do uzyskania efektu tożsamego z rezultatem stosowania leku o natychmiastowym uwalnianiu. Wpływa to również na poprawę profilu tolerancji pacjenta na lek oraz ograniczenie wystąpienia i minimalizuje następstwa powikłań post-farmakologicznych. Możliwość zastosowania w terapiach iniekcyjnych, doustnych, podskórnych i innych.

 


Słowa kluczowe: : nanotechnologia, materiały funkcjonalne, nośniki leków, nanomateriały, systemy transportujące


Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 452. Fotoutwardzalne nanokompozyty polimerowe do zastosowania w druku 3D


Kierownik projektu: mgr inż. Wiktoria Tomal

 

Fotoutwardzalne żywice polimerowe modyfikowane nanododatkami o polepszonych parametrach mechanicznych, przewodności elektrycznej i rozdzielczości optycznej.  System przeznaczony do druku 3D wyrobów technicznych.

 

 

Słowa kluczowe: nanokompozyty, druk 3D (DLP, SLA), wytrzymałość mechaniczna, przewodność elektryczna

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


3. Fotoutwardzalene żywice polimerowe do zastosowania w biodruku 3D


Kierownik projektu: dr hab. inż. Joanna Ortyl, prof. PK

 

Fotoutwardzalne żywice o definiowanej (możliwej do zaprojektowania) lepkości dedykowane do druku 3D przy wykorzystaniu światła podczerwonego NIR. Możliwe do zastosowania jako biotusze do prowadzenia badań w dziedzinie hodowli komórek, toksykologii i medycynie regeneracyjnej. Żywice bezpieczne dla materiału komórkowego oraz użytkownika.

 

Słowa kluczowe: medycyna, druk 3D, fotoutwardzalne żywice, hodowla komórek

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


4. Fotoutwardzalene systemy polimerowe do wypełnień stomatologicznych

 

Kierownik projektu: mgr inż. Monika Topa-Skwarczyńska

 

Światłoutwardzalne kompozyty stomatologiczne do wypełnień w stałych zębach charakteryzujące się stabilnością barwy w czasie, brakiem toksyczności dzięki wyeliminowaniu aromatycznych amin oraz zmniejszonym skurczem polimeryzacyjnym. System prosty i szybki w aplikacji o właściwościach użytkowych zbliżonych do naturalnych zębów.

 

Słowa kluczowe: medycyna, wypełnienia stomatologiczne, systemy fotoinicjujące, fotopolimeryzacja kationowa

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


5. Innowacyjne materiały do zastosowań w procesie regeneracji kości


Kierownik projektu: mgr inż. Julia Radwan-Pragłowska

 

Technologia otrzymywania nanostrukturyzowanych materiałów błonowych o właściwościach fluorescencyjnych metodą elektroprzędzenia może zostać zastosowana jako membrany zaporowe GBR/GTR, stosowane w sterowanej regeneracji tkanek przed zabiegami implantoprotetycznymi, gdy konieczna jest odbudowa utraconej kości celem powodzenia wszczepienia substytutu zęba. Resorpcja wyrostka zębodołowego jest niezwykle częstym zjawiskiem co powoduje, iż zabiegi GTR/GBR zaleca się większości pacjentów. Membrany opracowane w projekcie stanowić będą nowatorski, bioresorbowalny materiał o strukturze nanowłókien o zaawansowanych właściwościach biologicznych, w tym osteokondukcyjnych, z możliwością personalizacji.

 

Słowa kluczowe: biomateriały, stomatologia, GBR/GTR, nanowłókna, elektroprzędzenie

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


6. Bio-hybrydowe opatrunki lecznicze na trudno gojące się rany oraz zmiany łuszczycowe


Kierownik projektu: dr inż. Katarzyna Bialik-Wąs

 

Do tej pory nie udało się opracować skutecznego sposobu leczenia łuszczycy. Stosowane preparaty w postaci kremów lub maści działają krótkotrwale, a ich aplikacja musi odbywać się relatywnie często, żeby przyniosła pożądany efekt. Podobne trudności napotykane są w leczeniu  ran przewlekłych.

 

Jako rozwiązanie proponujemy dwa produkty:

 • Usieciowana bazowa matryca hydrożelowa, zawierająca naturalne substancje czynne o właściwościach terapeutycznych, do zastosowania w przypadku trudno gojących się ran.
 • Bio-hybrydowa matryca hydrożelowa inkorporowana systemem nanonośnik-lek stanowiąca podwójny system uwalniający syntetyczne substancje czynne w sposób stopniowy i przedłużony do 7 dni, dedykowana leczeniu łuszczycy.

 

Słowa kluczowe: hydrożel,  nanonośnik-lek, matryca, produkt medyczny, leczenie

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


7. Bio-maska hybrydowa do regeneracji skóry


Kierownik projektu: dr inż. Małgorzata Miastkowska

 

Skóra po laseroterapii jest obrzęknięta i zaczerwieniona, w związku z tym wskazane jest stosowanie okładów chłodzących i kremów wspomagających regenerację skóry. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom opracowano bogatą w składniki aktywne, nowatorską formułę na bazie hydrożelu, do którego wprowadzono nanodyspersję. Tak otrzymana bio-maska charakteryzuje się właściwościami nawilżającymi i chłodzącymi oraz uwalnia substancje aktywne, które wnikają  głęboko w tkankę skóry i wspomagają regenerację skóry. Maska  jest całkowicie biodegradowalna i ekologiczna. Opracowany proces wytwarzania bazuje na trendach waterless i upcyklingu, wpisujących się w zasady zrównoważonego rozwoju.

 

Słowa kluczowe: hydrożel, nanodyspersja, biomaska, preparat kosmetyczny, nawilżanie, regeneracja

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


 

8. Formulacje kosmetyczne typu „anti-pollution"


Kierownik projektu: dr inż. Magdalena Malinowska

 

Stworzono serię kosmetyków typu „Anti-pollution”, poprawiających stan skóry wysuszonej i narażonej na działanie szkodliwych czynników środowiska, zwłaszcza zanieczyszczonego powietrza i promieniowania UV. Seria zawiera cztery preparaty do pielęgnacji skóry twarzy: łagodny żel myjący, nawilżający krem na dzień, serum pod oczy oraz odżywczy krem na noc. Preparaty zawierają innowacyjny składnik Ajuga reptans root extract, źródło polifenoli, kwasów taninowych, irydoidów i fitoekdysteroidów. Produkty działają nawilżająco i regenerująco, niwelują działanie toksyn zawartych w powietrzu i wykazują wielokierunkowe działanie ochronne przed promieniowaniem UV i światłem niebieskim generowanym przez monitory ekranów, odpowiedzialnymi za przyspieszenie procesu starzenia się skóry.

 

Słowa kluczowe: formulacje kosmetyczne typu anti-pollution, emulsja nawilżająca, emulsja odżywcza, żel myjący do twarzy, serum pod oczy, aktywność antyoksydacyjna, ochrona przed promieniowaniem niebieskim i UV, ochrona skóry

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


 

9. Oczyszczone ekstrakty roślinne bogate w substancje naturalne w preparatach kapsułkowych


Kierownik projektu: mgr inż. Katarzyna Sutor- Świeży

 

Oferujemy preparaty kapsułkowe o planowanej kinetyce uwalniania substancji aktywnej - ekstraktu wzbogaconego w pożądane substancje z surowców roślinnych w tym związki wykazujące szczególnie silne właściwości przeciwutleniające i bioaktywne. Wspomniane związki nie są toksyczne dla organizmu ludzkiego i nie powodują reakcji alergicznych. Związkom tym przypisuje się możliwe działanie przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, przeciwcukrzycowe, hepatoprotekcyjne, przeciwzapalne czy zapobiegające utlenianiu lipidów, tym samym potencjalnie korzystne dla układu sercowo-naczyniowego.

Preparat będzie suplementem diety dla osób prowadzących aktywny tryb życia, narażonych na stres i niekorzystne czynniki środowiskowe.

 

Słowa kluczowe: surowce roślinne, kapsułkowanie, kontrolowana kinetyka uwalniania substancji aktywnych, suplementacja, nutraceutyk

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


10. Polimerowy łańcuch kompozytowy nieprzewodzący ładunku elektrycznego


Kierownik projektu: dr inż. Krzysztof Ostrowski

 

Łańcuch kompozytowy wykorzystujący surowce odpadowe z tworzywa sztucznego nieprzewodzący ładunku elektrycznego o zoptymalizowanej geometrii i poprawionych parametrach mechanicznych. Lekki i wytrzymały zabezpieczający szlaki turystyczne w wyżej położnych partiach górskich.

 

Słowa kluczowe: turystyka, transport, łańcuch, przewodnictwo elektryczne, recykling odpadów

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


11. Luminescencyjne powłoki do precyzyjnych pomiarów w tunelach aerodynamicznych


Kierownik projektu: mgr. inż. Maciej Pilch

 

Powłoki sensoryczne typu SQPSP (ang. Solvent Quenching Pressure Sensitive Paints) o zwiększonej czułości, podwyższonej odporności na wahania temperatury oraz skróconym czasie odpowiedzi dedykowane do testów aerodynamicznych prowadzonych na potrzeby budownictwa, a także do mapowania ciśnienia cieczy oraz nacisku ciał stałych na powierzchnie, na co nie pozwalają standardowe rozwiązania - systemy PSP.

 

Słowa kluczowe: budownictwo, testy aerodynamiczne, Pressure Sensitive Paints, sensory luminescencyjne, mapowanie rozkładu ciśnienia

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


12. System monitorowania on-line pracy zakładu termicznego przetwarzania odpadów


Kierownik projektu: dr hab. inż. Marcin Trojan, prof. PK

 

Rozwiązanie bazuje na obliczeniach przepływowo-cieplnych kotła oraz obliczeniach bilansowych całego zakładu opartych na pomiarach rzeczywistych parametrów czynników roboczych. Celem projektu jest opracowanie sparametryzowanej wersji programu, umożliwiającej łatwą adaptację do dowolnego zakładu termicznego przetwarzania odpadów, dającą możliwość monitorowania wielu parametrów przepływowo-cieplnych w wybranych punktach kotła i całego bloku. Głównymi korzyściami zastosowania systemu są: możliwość stabilnej i bezpiecznej eksploatacji kotła i całego zakładu, utrzymanie poziomów emisji substancji szkodliwych na wymaganym poziomie, wydłużenie żywotności krytycznych elementów kotła.

 

Słowa kluczowe: system monitorowania, zakład termicznego przetwarzania odpadów, wyznaczanie wartości opałowej odpadów komunalnych, monitorowanie parametrów pracy on-line

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


13. Bezawaryjny ukłd przełączania zasilania rozdzielnicy cyfrowej w standardzie Przemysłu 4.0


Kierownik projektu: mgr inż. Łukasz Sołtysek

 

Główny cel projektu, to stworzeniu odpowiedniej struktury (na bazie dostępnych urządzeń, które są zgodne z standardem IEC 61850), dla układu automatyki zasilania procesem technologicznym rozdzielnicy cyfrowej, która umożliwi bezawaryjne przełączenie zasilania, dla układu sterowania napędami technologicznymi. Przy czym, przełączenie musi być na tyle szybkie, aby urządzenia sterujące nie odczuły zaniku napięcia, a jednocześnie na tyle wolne, aby przełączenie nie doprowadziło do zwarcia.

 

Słowa kluczowe: układy przełączników zasilania, SZR, ATS, przemysł 4.0 w energetyce, niezawodność zasilania, układy zasilania potrzeb własnych, układ sterowania, proces technologiczny, Standard IEC 61850, rozdzielnica, napięcie gwarantowane

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


14. Maszyna indukcyjna z cewką pomiarową do monitoringu i diagnostyki stanu silnika


Kierownik projektu: mgr inż. Jarosław Tulicki

 

Projekt i wykonanie zestawu cewek zabudowanych wewnątrz silnika indukcyjnego do pomiaru strumienia radialnego w celu monitorowania i diagnostyki maszyn prądu przemiennego, w tym do pośredniego pomiaru momentu elektromagnetycznego i prądów w uzwojeniach zwartych wirnika.

 

Słowa kluczowe: diagnostyka i monitorowanie maszyn prądu przemiennego, cewka pomiarowa, strumień radialny

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


15. Mobilna platforma narzędziowa z napędem hybrydowym


Kierownik projektu: Michał Iwański

 

Mobilna platforma narzędziowa o napędzie hybrydowym z możliwością zdalnego sterowanego ułatwiająca pracę w wielu sektorach gospodarki m.in. w rolnictwie, budownictwie i pracach komunalnych. Dzięki łatwości w adaptacji dokupowanych narzędzi pozwala na indywidualne dostosowanie do potrzeb finalnego odbiorcy.

 

Słowo kluczowe: rolnictwo, budownictwo, prace komunalne, automatyzacja, pojazd hybrydowy

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 

 


 

 

16. Materiał kompozytowo-ceramiczny dla medycyny regeneracyjnej

 

Kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec

 

Oferujemy materiał kompozytowo-ceramiczny przeznaczony do regeneracji tkanki chrzęstnej. Materiał charakteryzuje się wysoką elastycznością. Istnieje możliwość kształtowania pożądanych właściwości mechanicznych w zależności od dobranego składu oraz reakcji sieciowania; można je uzyskiwać w sposób kontrolowany zgodnie z przeznaczeniem.

Chropowatość materiału kompozytowego dobrano tak, by zapewnić odpowiednią strefę kontaktu z sąsiadującymi tkankami, adhezję komórek oraz ich odżywienie, co sprzyja kolonizacji, proliferacji i różnicowaniu się komórek.

 

 • możliwość uzyskania materiału o zaprojektowanej stabilności,
 • możliwość dostosowania parametrów fizyko-mechanicznych do konkretnych wymagań w zależności od miejsca aplikacji,
 • odpowiednia chropowatość powierzchni dla adhezji komórek,
 • zapewnienie pożądanej aktywność metabolicznej i podziału komórek docelowych.

 

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 

 


 

17. Nowoczesne biomedyczne matryce hydrożelowe

 

Kierownik projektu: dr hab. inż. Bożena Tyliszczak, prof. PK

 

Oferujemy materiał hydrożelowy modyfikowany substancjami aktywnymi przeznaczony do wytwarzania materiałów opatrunkowych. Materiał charakteryzuje się wysoką elastycznością. W zależności od zapotrzebowania można modyfikować kształt oraz zawartość substancji aktywnych w zależności od dobranego składu oraz reakcji sieciowania.

 

Skład materiału hydrożelowego dobrano tak, by zapewnić odpowiednią strefę kontaktu z tkankami oraz kontrolowany sposób uwalniania substancji aktywnej.

 

 • możliwość kontrolowanego uwalniania substancji aktywnej
 • możliwość uzyskania materiału o pożądanej elastyczności i stabilności
 • możliwość dostosowania parametrów fizyko-mechanicznych do konkretnych wymagań w zależności od miejsca aplikacji

 

Technologia może być rozwijana lub na tym etapie możliwa jest już sprzedaż / licencja

Kolejne kroki: skalowanie technologii oraz pogłębione badania in vitro oraz in vivo na modelu zwierzęcym

Opracowano w ramach projektu LIDER/033/697/L-5/13/NCBR/2014

Rozwiązanie chronione patentem Pat.237186

 

Umów się na indywidualne spotkanie z twórcami: e-mail: s2b@transfer.edu.pl, tel.: 12 628 28 45

 


 

18. Laboratorium Maszyn i Urządzeń Energetycznych (LMiUE)

Laboratorium Maszyn i Urządzeń Energetycznych (LMiUE), wchodzi w skład Regionalnego Zespołu Akredytowanych Laboratoriów Badawczych Politechniki Krakowskiej. Z zastosowaniem najnowocześniejszej aparatury pomiarowej wykonujemy analizy z zakresu właściwości cieplnych i mechanicznych (m.in. przewodność i dyfuzyjność cieplna, analizy termiczne STA, moduł Younga, współczynnik Poissona) materiałów konstrukcyjnych (np.: materiałów izolacyjnych, polimerów). W laboratorium wykonywane są także analizy chemiczne oraz oznaczenia zanieczyszczeń trwałych obecnych w środowisku przyrodniczym (gleba, woda, powietrze) z wykorzystaniem technik chromatografii gazowej i cieczowej sprzężonej z tandemową spektrometrią mas. W 2023 roku laboratorium uzyskało status akredytowanego laboratorium badawczego PCA o numerze akredytacji AB 1882.

Wykaz urządzeń:

Urządzenie do badania przewodności cieplnej materiałów izolacyjnych o kształcie płaskich płyt
Model: GHP 900 S firmy NETZSCH,

Badanie akredytowane:

 • przewodność cieplna (0,025 ÷ 0,1 W/(m·K)), w stanie ustalonym, produktów z materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie, wyposażeniu budynków i instalacjach przemysłowych w zakresie temperatury od -10oC do 65oC, zgodnie z normą PN ISO 8302:1999

Badania poza zakresem akredytacji:

 • przewodność cieplna (0,005 ÷ 2,00 W/(m·K)), w stanie ustalonym, produktów z materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie, wyposażeniu budynków i instalacjach przemysłowych w zakresie temperatury strona chłodzona od -10oC do 60oC, strona ogrzewana od 0oC do 70oC, zgodnie z normą PN ISO 8302:1999

Urządzenie do badania przewodności cieplnej materiałów izolacyjnych w kształcie cylindrycznym
Model: TLR 1000 firmy NETZSCH,

Badanie akredytowane:

 • przewodność cieplna (0,025 ÷ 0,1 W/(m·K)), w stanie ustalonym, produktów z materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie, wyposażeniu budynków i instalacjach przemysłowych w zakresie temperatury strona chłodzona od -15oC do 140oC, strona ogrzewana od 20oC do 200oC, zgodnie z normą PN-EN ISO 8497:1999

Badania poza zakresem akredytacji:

 • przewodność cieplna (0,01 ÷ 0,25 W/(m·K)), w stanie ustalonym, produktów z materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie, wyposażeniu budynków i instalacjach przemysłowych w zakresie temperatury strona chłodzona od -15oC do 140oC, strona ogrzewana od 20oC do 200oC

Różnicowy kalorymetr skaningowy (DSC) do pomiaru temperatury przemian oraz przepływu ciepła związanego z przemianą fazową w próbce w zakresie temperatur od -170°C ÷ 600°C

Model: DSC 214 Polyma,  firmy NETZSCH,

Badanie akredytowane:

 • temperatura i entalpia topnienia i krystalizacji tworzyw sztucznych w zakresie od 35oC do 450oC, zgodnie z normami: PN-EN ISO 11357-1:2016-11, PN-EN ISO 11357-3:2018-06

System pomiarowy do określania przewodności cieplnej
Model: LFA 427, firmy NETZSCH,

Badanie:

 • przewodność (0,1 ÷ 2000 W/(m·K)) i dyfuzyjność (0,01 ÷ 1000 mm²/s) cieplna ciał stałych w zakresie temperatury od RT do 1575°C

Urządzenie do badań dyfuzyjności i przewodności cieplnej

Model: LFA 467, firmy NETZSCH,

Badanie:

 • przewodność (0,1 ÷ 4000 W/(m·K)) i dyfuzyjność (0,01 ÷ 2000 mm²/s) cieplna ciał stałych, proszków, płynów i past w zakresie temperatury od -100°C do 500°C


Analizator do pomiaru przewodności cieplnej, dyfuzyjności i ciepła właściwego ciał stałych, proszków, płynów i past

Model: C-THERM TCi Thermal Conductivity Analyzer (Wyposażony w detektory MTPS,TPS,TLS), firmy C-Therm Technologies,

Badanie:

 • przewodność (0,01 ÷ 500 W/(m·K)) i dyfuzyjność (0,01 ÷ 300 mm²/s) cieplna ciał stałych, proszków, płynów i past w zakresie temperatury od -50°C do 200°C, zgodnie z normami: ISO 27007-2, ASTM D7984, ASTM D5334, ASTM D5930.

Przenośny system pomiarowy do określania współczynnika przenikania ciepła przez przegrody szklane
Model: Uglass, firmy NETZSCH,

Badanie:

 • współczynnik przenikania ciepła szyby (0,5 ÷ 4 W/(m²·K)) dla okien z podwójną i potrójną szybą (minimalny rozmiar szyby 45x45 cm) z wypełnieniem gazowym.

Device for thermal analysis in the temperature range from RT ÷ 1500°C

Model: STA 449 F3 Jupiter, firmy NETZSCH,

Badanie:

 • efekty termiczne materiałów stałych z określeniem zależności ubytku i efektów cieplnych od temp w zakresie temp. od RT do 1500°C
 • rzeczywisty pomiar TGA, DTA–TGA, DSC-TGA

Zestaw do badań współczynnika przenikania ciepła dla przegród budowlanych
Model: Greenteg U-value – KIT (gSKIN® KIT-2615C), firmy greenTEG,

Badanie:

 • określenie współczynnika przenikania ciepła dla przegród budowlanych w rzeczywistych warunkach ich pracy

Urządzenie do wyznaczania modułu Younga oraz współczynnika Poissona materiałów
(w tym metali) za pomocą rezonansu w podwyższonych temperaturach
Model: RFDA HT 1600,  firmy IMCE,

Badanie:

 • określanie modułu Younga i współczynnika Poissona materiałów budowlanych w zakresie temperatur od RT do 1600°C dla próbek nie większych niż 150 mm

Urządzenie do wyznaczania współczynnika rozszerzalności termicznej materiałów
Model: Dylatometr DIL 831, firmy Waters, TA Instruments,

Badanie:

 • wyznaczania współczynnika rozszerzalności termicznej materiałów stałych, proszków i past w zakresie temperatur od RT do 1500°C

Wieloparametrowy, przenośny analizator gazów
Model: Analyser AtmosFIRs transportable (ICE) z sensorem O₂ (AFS-B2T) + termowaga, firmy MLU,

Badanie:

 • analizy jakościowe i ilościowe złożonych mieszanin gazowych z wykorzystaniem spektrometru FTIR

Zestaw do kompleksowych analiz chromatograficznych
Model:  GC MS/MS 8890/7000D + GC 8890 z det. PDHID oraz LC MS/MS Ultivo Agilent Technologies, firmy PERLAN,

Badanie:

 • analizy jakościowe i ilościowe związków metodą UHPLC i GC z identyfikacją realizowaną za pomocą tandemowej spektrometrii mas

Instytucja Akredytująca:

Polskie Centrum Akredytacji

Adres do kontaktu:

Adres

Laboratorium Maszyn i Urządzeń Energetycznych

Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki

ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków

email: lmiue@pk.edu.pl

https://www.lmiue.pk.edu.pl/

Sekretariat: Ewa Wełna, Tel/Fax.: +48 12 628 28 03

Kierownik Laboratorium: dr inż. Jan Wrona, +48 12 628 28 19, jan.wrona@pk.edu.pl

Kierownik Techniczny: dr inż. Jan Porzuczek, +48 12 628 28 08, jan.porzuczek@pk.edu.pl

Słowa kluczowe:

materiały izolacyjne, wyroby z materiałów izolacyjnych, izolacje rurociągów

materiały budowlane,

współczynnik przewodzenia ciepła, właściwości cieplne materiałów i wyrobów budowlanych, opór cieplny, cieplne właściwości użytkowe, metoda osłoniętej płyty grzejnej,

dyfuzyjność cieplna,

DSC, TGA, DTA,

parametry wytrzymałościowe, moduł Younga, współczynnik Poissona, metoda rezonansu w podwyższonych temperaturach w atmosferze powietrza,

dylatometr,

badania środowiskowe, FTIR,

GC MS/MS, LC MS/Ms,

WWA,

Branże: uczelnie wyższe, budowlana, chemiczna, przemysłowa, handlowa, mechaniczna, inżynieria środowiska, technologia żywienia,

grupa docelowa:

· producenci materiałów izolacyjnych i wyrobów z materiałów izolacyjnych,

· twórcy nowych materiałów stałych (m.in. pasty, proszki, włókna ) , którzy chcą określić właściwości cieplne i parametry wytrzymałościowe tych materiałów

· producenci polimerów i produktów wykonanych z polimerów

· uczelnie techniczne (wydziały chemii, technologii chemicznej, energetyki, inżynierii lądowej, inżynierii środowiska, rolnicze i technologii żywienia, biologiczne, nauk o ziemi)

· produkcja przemysłowa, dystrybucja, budownictwo, ciepłownictwo, ogrzewnictwo, klimatyzacja, konstrukcje, obiekty inżynierskie,


 

 


Poleć znajomym:
 
Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business