Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia przy Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska (dalej HPK CTT PK) udziela kompleksowych, profesjonalnych konsultacji oraz świadczy usługi wspierające, które mają na celu zwiększenie udziału naukowców i badaczy z obszaru województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego w konkursach oraz grantach finansowanych z Programów Ramowych Komisji Europejskiej - obecnie Horyzontu Europa.

 

HPK CTT PK działa w sieci Horyzontalnych Punktów Kontaktowych, która jest koordynowana przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE: https://www.kpk.gov.pl/horyzontalne-punkty-kontaktowe

 

 

Podstawowe zadania HPK CTT PK oraz zasadnicza tematyka konsultacji:

  • ogólne informacje o Horyzoncie Europa: możliwości udziału, zasady formalne aplikowania w konkursach i grantach, pomoc w poszukiwaniu partnerów do międzynarodowych projektów badawczych
  • praktyczne aspekty udziału w programach ramowych UE: szczegóły dot. wypełniania wniosku, przebieg procesu aplikowania, założenia odnośnie ewaluacji wniosków, prowadzenie i rozliczanie projektów, niuanse finansowe, raportowanie
  • wsparcie prawne: umowy projektowe Consortium Agreement, Grant Agreement, ochrona własności intelektualnej w projektach, bazy patentowe itp.
  • pomoc w poruszaniu się po serwisie internetowym CORDIS – Wspólnotowym Serwisie Informacyjnym Badań i Rozwoju, stanowiącym przestrzeń informacyjną poświęconą europejskim działaniom na rzecz badań i rozwoju (B+R) oraz transferu technologii.

 

Formy działalności HPK CTT PK:

  • konsultacje, warsztaty, szkolenia stacjonarne i online (również na zamówienie),
  • dni informacyjne, konferencje poświęcone wybranym aspektom związanym z Horyzontem Europa,
  • materiały informacyjne, broszury, ulotki, praktyczne przewodniki po wybranych zagadnieniach grantów Komisji Europejskiej.

 

ZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ: www.gov.pl/web/hpkppw

 


 


 

 

HPK CTT PK (wcześniej Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, RPK Kraków) funkcjonuje nieprzerwanie od 1999r. Początkowo był to jeden z punktów informacyjnych w ramach ogólnopolskiej sieci punktów kontaktowych (w okresach funkcjonowania 5. i 6. Progamu Ramowego). Działalność HPK CTT PK jest finansowana ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

 

HPK CTT PK prowadzi szkolenia i udziela kompetentnych porad na temat programów ramowych UE z wykorzystaniem własnych zasobów ludzkich i wiedzy wyniesionej z poprzednich programów ramowych. Wieloletnie doświadczenie członków zespołu HPK CTT PK podparte praktyką oraz indywidualną analizą poszczególnych przypadków pozwala skutecznie pomagać naukowcom i badaczom w regionie w pozyskiwaniu środków unijnych na prowadzenie badań naukowych oraz rozwój/ kontynuację kariery zawodowej. Każda osoba w zespole jest w stanie udzielić konkretnych odpowiedzi na pytania właściwie w każdej z dziedzin związanych z aplikowaniem i finansowaniem projektów unijnych.

 

Opis specjalizacji poszczególnych osób z naszego zespołu poniżej.

Kontakt:

mgr Anna

mgr Anna Armuła

tel.: +48 12 628 26 60
Zobacz opis
mgr Magdalena

mgr Magdalena Wójtowicz

tel.: +48 12 628 25 88
Zobacz opis
mgr inż. Dorota

mgr inż. Dorota Markiewicz - Roszak

tel.: +48 12 628 25 88
Zobacz opis
mgr Dawid

mgr Dawid Gacek

tel.: +48 12 628 26 74
Zobacz opis
mgr Irena

mgr Irena Jakubiec

tel.: +48 12 628 25 42
Zobacz opis
mgr inż. Dorota

mgr inż. Dorota Wilamska - Opido

tel.: +48 12 628 26 57
Zobacz opis
dr inż. Jacek

dr inż. Jacek Kasz

tel.: +48 12 628 28 45
Poleć znajomym:
 
Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business