Wynalazki PK w konkursie „Eureka! DGP”

2016-02-15 09:10:05
Dwa innowacyjne rozwiązania naukowców z Politechniki Krakowskie biorą udział w trzeciej edycji konkursu promującego polską naukę pt. „Eureka! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki”.

W rywalizacji konkursowej uczestniczą rozwiązania opracowane przez dr inż. Joannę Ortyl z zespołem (Wysokowydajne dwuskładnikowe systemy fotoinicjujące) oraz dr. inż. Przemysława Krzyka (Sposób pomiaru okresu napięcia i układ do pomiaru okresu napięcia).

Konkurs organizowany przez „Dziennik Gazeta Prawna” ma promować polską naukę oraz potencjał twórczy młodych wynalazców. Ideą cyklu jest przedstawienie na łamach gazety wynalazków, które mają zastosowanie w praktyce, mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji.

 

Do konkursu polskie uczelnie oraz instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN zgłosiły 82 wynalazki, związane z 14 dziedzinami, m.in.: informatyka; inżynieria mechaniczna, inne nauki inżynieryjne i technologie, inżynieria lądowa, inżynieria materiałowa i nanotechnologia, nauki fizyczne; nauki biologiczne i biotechnologia, nauki chemiczne, nauki medyczne. W konkursie biorą udział wynalazki zgłoszone do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej w latach 2013-2014.


Konkurs organizowany przez „Dziennik Gazeta Prawna” ma promować polską naukę oraz potencjał twórczy młodych wynalazców. Ideą cyklu jest przedstawienie na łamach gazety wynalazków, które mają zastosowanie w praktyce, mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji. Nagrodą w konkursie jest 30 tys. złotych dla zespołu wynalazczego oraz kampania promocyjna (o wartości 50 tys. zł) w mediach organizatora konkursu dla zwycięskiej uczelni.


Projekty z największą liczbą punktów redakcja DGP prezentuje na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” w piątkowym magazynowym wydaniu, natomiast metryczki wszystkich wynalazków umieszczone są na stronie internetowej konkursu.


Partnerami merytorycznymi konkursu są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Patentowy RP, Państwowa Akademia Nauk, Centrum Nauki Kopernik.

 

Oba rozwiązania objęte były pracami przedwdrożeniowymi w ramach programu Inkubator Innowacyjności, dzięki któremu przygotowaliśmy również filmy promocyjne przybliżające w prosty sopsób istotę poszczególnych rozwiązań.

 

Zobacz filmy:

1. Wysokowydajne dwuskładnikowe systemy fotoinicjujące

2. Sposób pomiaru okresu napięcia i układ do pomiaru okresu napięcia

 

Źródło: www.pk.edu.pl

Kontakt:

mgr inż. Marlena

mgr inż. Marlena Marek

tel.: +48 12 628 26 81
Zobacz opis
Poleć znajomym:
 
 

Zobacz również

  • W połowie drogi do sukcesu

    15.03.2018
    8 marca odbyło się „półmetkowe” spotkanie osób zaangażowanych w realizację projektu, podczas którego zaprezentowano realizację zadań, a kierownicy projektów konkursowych TRL+, przedstawiali stan zaawansowania swoich prac przedwdrożeniowych. więcej
  • Partnerstwo dla Innowacji - podsumowanie wydarzenia

    17.01.2019
    Nowe sposoby otrzymywania leków, biodegradowalne kompozyty, antybakteryjne barwniki tkanin, panele kuloodporne - to tylko kilka z rozwiązań zaprezentowanych partnerom biznesowym podczas konferencji „Partnerstwo dla Innowacji” więcej
  • DEMO DAY innowacji 4.0

    03.02.2023
    W imieniu Centrów Transferu Technologii pięciu krakowskich uczelni zapraszamy na wspólne wydarzenie umożliwiające bezpośrednią rozmowę z twórcami wynalazków rozwijanych w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0 więcej
Wrzesień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business