20 lat minęło

2017-12-15 14:16:18
To już tyle lat CTT na Politechnice Krakowskiej zajmuje się transferem technologii, wspieraniem naukowców oraz przedsiębiorców w Małopolsce

W tym roku mija 20 lat od momentu, gdy na Politechnice Krakowskiej pojawiła się niewielka międzywydziałowa jednostka, której zadaniem było udowadniać, że na świecie jest miejsce na transfer technologii między nauką i biznesem.

Naszym priorytetem w działalności zawsze był transfer technologii i rozwijanie innowacyjnej myśli technologicznej. Nasze priorytety się nie zmieniły, ale dzięki rozwojowi jednostki działamy teraz w zdecydowanie szerszym zakresie i na wyższym poziomie.

Cały czas wspieramy uczelnię w nawiązywaniu współpracy z przemysłem i pomagamy pracownikom naukowym Politechniki Krakowskiej w komercjalizacji wyników badań naukowych, a nasze sukcesy w komercjalizacji nie byłyby możliwe bez dobrej współpracy i wsparcia ze strony Zespołu Rzeczników Patentowych PK.

Działalność CTT PK opiera się również na szerokiej współpracy z innymi jednostkami Politechniki Krakowskiej oraz partnerami zewnętrznymi. Najlepsze dobre praktyki czerpiemy z doświadczeń sieci międzynarodowych centrów transferu technologii, które staramy się wdrażać na polskim rynku badań i rozwoju.

 

Poprzez skupienie w jednym miejscu kilku istotnych dla regionu ośrodków informacyjno-doradczych CTT PK stało się jedynym w Małopolsce punktem „one-stop-shop”, w którym można uzyskać „pod jednym dachem” profesjonalną pomoc i kompleksowe wsparcie od konsultantów z różnych dziedzin. Dzięki zapewnieniu takiej struktury możemy oferować usługi:

Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych, czyli kompleksową ofertę dla naukowców i przedsiębiorców pragnących aplikować i realizować międzynarodowe programy badawczo-rozwojowe finansowane przez Komisję Europejską;

Regionalnego Centrum Informacji dla Naukowców Euraxess, czyli praktyczne porady dla młodych, mobilnych naukowców (studentów, doktorantów, pracowników naukowych) zainteresowanych stypendiami i stażami zagranicznymi;

Ośrodka Enterprise Europe Network, czyli wsparcie dla przedsiębiorców z Małopolski zamierzających rozwijać swoją działalność w oparciu o innowacyjne technologie;

Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Kraków, czyli informacje o różnych aspektach wynikających z funkcjonowania Polski w strukturach europejskich.

Inkubatora Innowacyjności+, czyli wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacją wyników prac B+R między innymi poprzez finansowanie badań przedwdrożeniowych w celu dostosowania technologii do konkretnych zapotrzebowań rynkowych.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom, którzy razem z nami świętowali

20-te urodziny Centrum Transferu Technologii PK!


 

Zapraszamy do obejrzenia graficznego przedstawienia naszych dokonań w postaci INFOGRAFIK

Zapraszamy również do obejrzenia ciekawego filmu - "Jak Cię widzą, tak Cie piszą :)"

 poezja dla wytrwałych - "W CTT-owie, gdzieś w Areszcie"

Poleć znajomym:
 
 
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business