Nowe udogodnienia dla przedsiębiorców

2014-06-03 13:33:27
W Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Wielickiej 28 zostały otwarte punkty konsultacyjne, gdzie osoby prowadzące lub planujące własny biznes mogą skonsultować się z fachowcami oraz uzyskać bezpłatne porady.

30 maja 2014 r. w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy odbyło się otwarcie punktów konsultacyjnych Centrum Transferu Technologii PK oraz Centrum Transferu Technologii AGH.

Przypomnijmy; Miasto Kraków jako pierwsze w Polsce nie czekając na unormowania prawne wprowadziło praktycznie w życie zasadę „jednego okienka” dla przedsiębiorców.

Punkt Obsługi Przedsiębiorcy czyli krakowskie „jedno okienko” powstało 1.10.2004 r. w wyniku porozumień zawartych pomiędzy Gminą Miejską Kraków a Urzędem Statystycznym, Izbą Skarbową i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki powstaniu POP-u krakowscy przedsiębiorcy w jednym miejscu, w komfortowych warunkach mogą załatwić większość czynności ewidencyjnych  związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w CEIDG, bez konieczności udawania się do innych urzędów i instytucji.

Zakładanie działalności gospodarczej w krakowskim POP jest bardzo proste i trwa średnio około 30 minut. Dla oszczędności czasu przedsiębiorców istnieje możliwość internetowej rezerwacji terminu i godziny wizyty. Rozbudowana jest także część informacyjna POP. Przedsiębiorcy krakowscy bez ponoszenia dodatkowych opłat mogą otrzymać informacje o procedurach administracyjnych dotyczących przedsiębiorców oraz o instrumentach wsparcia finansowego dla przedsiębiorców.

Reagując na zgłaszane przez przedsiębiorców sugestie (za pomocą ankiety internetowej, telefonicznie lub osobiście) sukcesywnie wprowadzane są w POP nowe usługi wspierające przedsiębiorczość i ułatwiające prowadzenie i ewidencjonowanie działalności gospodarczej.

Od 1 czerwca 2014 r. na mocy zawartych porozumień przy ul. Wielickiej 28 a zostaną otwarte punkty konsultacyjne Centrum Transferu Technologii AGH i Centrum Transferu Technologii PK.

 

W ramach bezpłatnego dyżuru prowadzonego przez pracowników Centrum Transferu Technologii AGH świadczone będą  usługi doradztwa i udzielania bezpłatnych konsultacji przedsiębiorcom w zakresie:

  • ochrony i transferu własności intelektualnej,
  • możliwości uzyskania dofinansowania działalności ze środków programów krajowych, międzynarodowych i funduszy strukturalnych,
  • oferty technologicznej AGH,
  • nawiązania współpracy z pracownikami AGH.

Stanowisko to będzie czynne w każdą środę i piątek w godzinach 9:00 – 13:00.

 

Natomiast konsultanci Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej w każdy piątek,  w godzinach 12:00 – 16:00 udzielać będą :

  • pomocy w wyszukiwaniu partnerów zagranicznych (m.in. poprzez bazy danych zawierające oferty współpracy technologicznej i biznesowej),
  • pomocy w nawiązywaniu kontaktów gospodarczych (misje gospodarcze, spotkania brokerskie),
  • pomocy we wdrażaniu innowacji i rozwoju badań prowadzonych przez przedsiębiorstwa oraz pozyskiwaniu funduszy na prowadzenie działalności badawczej,
  • doradztwa w przygotowaniu i wdrażaniu projektów badawczo-rozwojowych, w tym międzynarodowych (np. HORIZON 2020),
  • doradztwa w zakresie udziału przedsiębiorców w projektach szkoleniowych finansowanych ze środków publicznych oraz w międzynarodowych programach stażowych (np. ERASMUS).

 

 

W sposób ciągły  prowadzona jest także przez pracowników POP szeroka akcja informacyjna na krakowskich uczelniach wyższych  o korzyściach otwarcia działalności gospodarczej  Krakowie. Na spotkaniach ze studentami omawiana jest specjalnie przygotowana prezentacja „6 powodów dla których warto rozpocząć działalność gospodarczą”.  Do 30 maja  2014 r. odbyło się 318 takich prezentacji w których uczestniczyło 7864 słuchaczy.

Z anonimowej ankiety badania satysfakcji klienta  przeprowadzanej przez POP wynika, że 95% przedsiębiorców jest zadowolonych ze sposobu obsługi w POP.

 

(Fot. fot. Pawel Ulatowski)

Poleć znajomym:
 
 

Zobacz również

Maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business