Rejestracja na szkolenie zakończona

Sesja dyskusyjna przy stolikach

Dzień I - Część II - MAPA TWOJEJ KARIERY

Termin:
10.10.2017 godz. 13:00 - 16:00
Koszt:
BEZPŁATNE
Limit miejsc:
150

Szanowni Państwo,

 

CTT PK serdecznie zaprasza na cykl 3-dniowych bezpłatnych wydarzeń, adresowanych przede wszystkim do doktorantów i studentów studiów magisterskich planujących rozwijać swoje pasje naukowe. W ich trakcie będzie można dowiedzieć się o różnego rodzaju narzędziach pomagających planować karierę naukową, o grantach finansujących badania realizowane przez początkujących naukowców, porozmawiać z badaczami którzy odnieśli  sukcesy i ponieśli porażki, wziąć udział w debatach i warsztatach z ekspertami z różnych dziedzin i sektorów.

 

REGULAMIN - PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z JEGO TREŚCIĄ - WARUNKIEM UCZESTNICTWA W WYDARZENIU JEST ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU PODCZAS REJESTRACJI

 

W sali CZYTELNIA - Budynek Galerii Gil  w nieformalnej atmosferze będą odbywały się dyskusje uczestników z ekspertami na poniżej zaproponowane tematy.
Uczestnik rejestrując się na wydarzenie sam decyduje, w której dyskusji/ których dyskusjach ma ochotę wziąć udział.
Dyskusje trwają od 13:00 do 16:00.

 

Stolik 1. Znajdź najlepszy grant dla siebie – oferta polska

Marta Buchalska, Jerzy Frączek, Ewelina Szymańska-Skolimowska, Narodowe Centrum Nauki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą konkursów NCN. Jakie elementy składają się na wniosek o dofinansowanie i jak wygląda ich późniejsza ocena?

 

Stolik 2. Znajdź najlepszy grant dla siebie – oferta polska

Dr Joanna Rutkowska, Jurgita Kraużlis – Fundacja na rzecz Nauki Polskiej

W jaki sposób dzięki wsparciu FNP można realizować badania naukowe i rozwinąć swoją karierę? Jakie kryteria trzeba spełnić, żeby uzyskać grant FNP? Jak wygląda procedura konkursu i ocena metodą peer-review? Na te i inne pytania odpowie dr Joanna Rutkowska, koordynator programu POWROTY w Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

 

Stolik 3. Znajdź najlepszy grant dla siebie – oferta międzynarodowa

Anna Armuła, Dawid Gacek – Horyzont 2020, Euraxess

Podczas konsultacji uczestnicy będą mogli poznać możliwości współpracy z zespołami badaczy, przedsiębiorstwami i innymi instytucjami z różnych krajów (głównie Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych) w zakresie szeroko rozumianych badań naukowych i sposobu ich finansowania bezpośrednio przez Komisję Europejską.

 

Stolik 4. Doskonałość naukowa

Dr hab. Szymon Pustelny, Uniwersytet Jagielloński

Doskonałość naukowa jest nieodzownym elementem współczesnej nauki, ma wymiar globalny, przynosi odkrywcze i znaczące wyniki badań naukowych. Punkt odniesienia w wielu dziedzinach naukowych jest zlokalizowany poza Polską. Aby ją osiągnąć należy swoje badania prowadzić współpracując z naukowcami z całego świata. Głównym czynnikiem oceny projektów badawczych jest doskonałość naukowa. Na stoliku będzie można porozmawiać w jaki sposób młodzi naukowcy powinni „równać do najlepszych” .

 

Stolik 5. Elementy prowadzące do sukcesu w karierze naukowej

Dr hab. Joanna Kołaczkowska, Uniwersytet Jagielloński

Czy wyjechać na studia doktoranckie i/lub post-doc za granicę? Jak ich szukać? Do kogo jechać? Czy jeździć na staże i szkolenia? Czy warto jeździć na międzynarodowe vs. krajowe konferencje? Jak ważny jest dorobek i pozycja promotora. Nauka a płeć – kiedy kobiety, a kiedy mężczyźni napotykają na trudności w nauce. ResearchGate, LinkedIn – to be or not to be… there.

 

Stolik 6. Naukowiec w sektorze nieakademickim

Magdalena Marciniak, Paulina Wolanin – Selvita

Selvita S.A. jest największą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjną firmą biotechnologiczną. Selvita jest w nieustannej fazie dynamicznego rozwoju, dlatego cały czas poszukujemy wysokiej klasy naukowców i specjalistów, chętnych do budowania wraz z nami przyszłości polskiej biotechnologii. Podczas konsultacji uczestnicy mogą się dowiedzieć gdzie swoje miejsce w sektorze prywatnym mogą znaleźć naukowcy oraz jaki profil pracownika jest obecnie najbardziej pożądany na rynku.

 

Stolik 7. Dobry wniosek projektowy – jak go napisać?

Konrad Kulikowski, Uniwersytet Jagielloński

Naukowy biznesplan – czy opłaca się dostać własny grant? Jak przygotować się do napisania projektu Preludium? Skąd czerpać informacje o tym, jak pisać projekty? Tytuł wniosku – podstawa dobrego wniosku. Jakim językiem pisać? Czy publikacje są ważne? Budżet projektu – lepiej za dużo, czy za mało? Analiza ryzyka w projekcie.

 

Stolik 8. Jak rozpocząć karierę w instytucjach Unii Europejskiej?

Anna-Magdalena Malik, Komisja Europejska, Przedstawicielstwo w Polsce

Joanna Szypułka, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Kraków

Uczestnicy będą mogli poznać możliwości rozwijania swojej kariery zawodowej w oparciu o staże i pracę w instytucjach Unii Europejskiej. Zostanie zaprezentowany schemat procesu rekrutacji , kryteria wyboru kandydatów oraz przykładowe testy.

 

Stolik 9. CV naukowca

Dr inż. Jerzy Mikosz, Politechnika Krakowska

Maja Ziętara, Biuro Karier Politechnika Krakowska

Podczas konsultacji dowiesz się jak: skonstruować profesjonalne CV naukowe, opisać swoje kwalifikacje i kompetencje, prezentować swoje atuty zawodowe, budować portfolio naukowca. Zostaną przybliżone także ogólne zasady tworzenia CV.

 

Stolik 10.

Dr Justyna Małkuch-Świtalska, PolDoc / Trener Nauki

Chętnie porozmawiam z uczestnikami stolika eksperckiego na tematy związane z rozwijaniem kariery naukowej, rozumianej jako rozwój zawodowy zarówno na uczelni, jak i poza nią. W dzisiejszym świecie dysponujemy różnorodnymi, dedykowanymi naukowcom, narzędziami pozwalającymi rozwijać potencjał naukowy oraz realizować swoje aspiracje i talenty w różnych sektorach rynku. Chętnie porozmawiam o tym, co można zrobić, żeby skorzystać z tych narzędzi, zaoferuję też pomoc ze strony Stowarzyszenia PolDoc oraz moje rozwiązania autorskie.

 
  • Sala konferencyjna Czytelnia - budynek Galerii Gil, Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących szkolenia prosimy o kontakt:

Organizator

Wójtowicz Magdalena

tel.: 12 628 26 60

Organizator

Śliwińska Irena

tel.: +48 12 628 25 88, + 48 663 708 426
Rejestracja na szkolenie zakończona
Poleć znajomym:
 
Kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business