Konferencja „Innowacyjne zamówienia na rzecz przemysłu, MŚP i usług publicznych” już za nami!

2013-11-19 11:41:16
Co nowego w zamówieniach publicznych i jakie innowacyjne pomysły można wdrożyć w tym zakresie, mieli okazję dowiedzieć się uczestnicy konferencji „Innowacyjne zamówienia na rzecz przemysłu, MŚP i usług publicznych” zorganizowanej przez Komisję Europejską.

 

14 i 15 listopada odbyła się w Krakowie (Muzeum Lotnictwa) konferencja zatytułowana „Innowacyjne zamówienia na rzecz przemysłu, MŚP i usług publicznych”, której celem było przekazanie europejskim przedsiębiorcom informacji bezpośrednio od Komisji Europejskiej i władz polskich, o tym jak wygląda wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w ramach.

Organizatorami samej konferencji była Komisja Europejska za pośrednictwem Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu, Ministerstwo Gospodarki RP oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Uczestnicy Konferencji „Innowacyjne zamówienia na rzecz przemysłu, MŚP i usług publicznych”


Dwudniowa konferencja składała się z sesji tematycznych oraz warsztatów. Podczas pierwszego dnia można było dowiedzieć się jak wyglądają zagadnienia związane z innowacyjnymi zamówieniami publicznymi jeśli chodzi o szanse i wyzwania na poziomie krajowym oraz na szczeblu regionów europejskich.

Zaprezentowano również Platformę Innowacyjnych Zamówień i Europejską Nagrodę Innowacyjnych Zamówień. Ważnym punktem konferencji była prezentacja nowych europejskich programów finansowych na rzecz wsparcia MŚP i innowacyjnych zamówień: Horyzont 2020 oraz funduszy strukturalnych na lata 2014-2020.

W ramach pierwszego dnia konferencji - 14 listopada w godzinach wieczornych odbyła się również gala finałowa czyli ogłoszenie wyników konkursu na najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo Małopolski roku 2013 – INNOVATOR MAŁOPOLSKI 2013.

Konkurs skierowany do firm sektora mikro, małych i średnich przykuł uwagę gości konferencji, a cała oprawa multimedialna gali zrobiła na uczestnikach konferencji ogromne wrażenie.

Ogłoszono wyniki tegorocznej edycji konkursu, a sami laureaci nie ukrywali wzruszenia – więcej informacji.

 

Laureaci konkursu Innovator Małopolski 2013

 

Drugiego dnia konferencja przekształciła się w zbiór praktycznych warsztatów tematycznych poświęconych przyszłym zamówieniom publicznym na rzecz przemysłu i usług publicznych. Tematami warsztatów były m.in.: Bio-produkty, woda, energia, ochrona i bezpieczeństwo, ICT, transport, zdrowie i edukacja. Warsztaty prowadzone przez praktyków odbywały się w języku angielskim.

Jednocześnie, krakowskie ośrodki Enterprise Europe Network zorganizowały specjalne spotkania biznesowe dla firm branży budowlanej, ICT oraz life science.

Spotkania brokerskie zorganizowane przez EEN

 

Same spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno firm sektora MŚP oraz instytucji publicznych oraz otoczenia biznesu. Prawie 50 uczestników spotkań odbyło aż 75 rozmów w celu stworzenia wspólnych konsorcjów z myślą o przyszłych innowacyjnych zamówieniach publicznych.

 

Z relacji uczestników konferencji, gali oraz rozmów biznesowych wynika jednoznacznie, że wydarzenia dwóch dni dały szansę zarówno firmom czy instytucjom na zgłębienie tematyki związanej z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w ramach zamówień publicznych.

Poleć znajomym:
 
 

Zobacz również

Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business