Małopolscy Innovatorzy powalczą o prestiż

2015-11-16 09:38:33
16 listopada 2015 r. ruszyła dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu Innovator Małopolski. Tym razem tytuł może zdobyć aż 7 najbardziej innowacyjnych małopolskich firm z sektora MŚP.

Kto może wziąć udział i jak wystartować?

Do współzawodnictwa mogą przystąpić firmy usługowe, produkcyjne, które mogą poszczycić się sukcesami pod kątem nowych produktów, nowatorskich rozwiązań, unikatowych usług i innowacyjnych metod działania. Udział w konkursie oraz tytuł Innovatora Małopolski ma się stać oznaką prawdziwego sukcesu gospodarczego dla takiej firmy.

Poznaj nowe zasady konkursu!

Zgłoszone do konkursu produkty i technologie powinny wpisywać się w 7 kategorii, które odzwierciedlają następujące inteligentne specjalizacje Województwa Małopolskiego tj.: nauka o życiu, energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, chemia, produkcja metali i wyrobów metalowych oraz wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych, elektrotechnika i przemysł maszynowy, przemysły kreatywne i czasu wolnego.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza online dostępnego na stronie www.innovatormalopolski.pl, a następnie wysłanie go do 31 grudnia 2015r. drogą elektroniczną i tradycyjną na adres biura konkursu.

 

Jakie etapy konkursu w tym roku?

Tak jak w ubiegłym roku konkurs będzie realizowany w dwóch etapach. W pierwszej części zostaną zweryfikowane formularze konkursowe złożone przez uczestników. Jeśli zgłoszenia będą poprawne, to specjalne grupy robocze ds. Małopolskich Inteligentnych Specjalizacji dokonają ich analizy. Na  ich podstawie do kolejnego, drugiego etapu jury wybierze po 3 firmy, w każdej z 7 kategorii branżowych.  W tej części nastąpi również wizytacja audytorów w siedzibie firmy i sporządzenie raportu przekazywanego kapitule konkursu.

 

Jaka nagroda i kto ją przyznaje?

W tym roku kapituła konkursu poszerzy się o nowe osoby i będzie składała się z 13 członków. Przewodniczącym kapituły jest Rektor PK, a pozostali członkowie to osoby ze świata nauki i biznesu, oraz przedstawiciele samorządu. Główną nagrodą w konkursie jest: tytuł Innovatora Małopolski, statuetka z pamiątkowy dyplomem oraz szeroka akcja promocyjna w mediach. Laureaci będą mogli posługiwać się logiem konkursu przez okres 2 lat.

 

Co daje start w konkursie?

Konkurs w każdej edycji przyciąga po kilkadziesiąt firm, które chcą walczyć o tytuł najbardziej innowacyjnego przedsięwzięcia w regionie. W ubiegłym roku zgłosiło się ponad 50 firm.

- Tytuł Innovatora Małopolski otworzył dla nas nowe możliwości biznesowe. Udział w konkursie spowodował, że produkty oraz marka naszej firmy zaczęły być bardziej rozpoznawalne. Utwierdza nas to w przekonaniu że warto dalej podążać w kierunku inwestowania i rozwijania innowacji – mówi Zbigniew Dobrowolski, Prezes Dodd-Inwest / Laureat w kategorii mikro firma w konkursie INNOVATOR MAŁOPOLSKI 2011 za OZO – naturalne kosmetyki z ozonowaną oliwą (bez parabenów).

 

 

Zgłoszenia można składać do 31 grudnia 2015 r.

Rejestracja: www.innovatormalopolski.pl

 


 Innovator Małopolski to konkurs dla najlepszych, najbardziej nowatorskich przedsiębiorstw z Województwa Małopolskiego organizowany od 10 lat przez Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska (CTT PK) wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Głównym przesłaniem konkursu jest promocja i zachęcanie firm do poszukiwania nowatorskich rozwiązań technologicznych. Projekt dofinansowany jest przez Komisję Europejską. Dzięki konkursowi CTT PK od 2006 roku pomogło rozwinąć się wielu przedsiębiorstwom. Wśród nich znalazły się m.in.: WIMED Oznakowanie Dróg Sp. z o.o. (za konsekwencję we wdrażaniu rozwiązań innowacyjnych w przedsiębiorstwie), SILVERMEDIA Sp. z o.o. (kompleksowe rozwiązanie do wspierania diagnostyki kardiologicznej SILVERMEDIC-CARDIO), BOLARUS S.A. (za innowacyjny system ochrony żywności wykorzystujący nanotlenek tytanu).

 

Więcej informacji: www.innovatormalopolski.pl

Facebook: EnterpriseEuropeNetworkPolskaPoludniowa

Kontakt:

mgr Wioleta

mgr Wioleta Wiecheć

tel.: +48 12 628 20 45
Zobacz opis
mgr Jadwiga

mgr Jadwiga Widziszewska

tel.: +48 12 628 25 87
Zobacz opis
Poleć znajomym:
 
 

Zobacz również

Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business