EEN krok po kroku

Krok 1 - Kontakt z klientem

Wizyty w firmach / Audyt technologiczny


Pomagamy ocenić i wzmocnić potencjał technologiczny oraz zdolność do adaptowania nowych technologii przez klientów. Audit technologiczny to wizyta konsultantów mająca na celu określenie profilu technologicznego firmy - jej oczekiwań związanych z przekazaniem lub z pozyskaniem nowych technologii lub rozwiązań organizacyjnych, określeniem potencjału do współpracy międzynarodowej w zakresie rozwoju nowych technologii i spodziewanych kierunków rozwoju.

 

Krok 2 - Profil technologiczny

Oferta technologiczna / Zapotrzebowanie technologiczne


Zidentyfikowane w kroku 1 potrzeby lub potencjał klienta formułowane są w formie profilu technologicznego (zapotrzebowanie, oferta technologiczna). Profil stanowi podstawę procesu poszukiwania partnera do współpracy. Zawiera on ściśle określone informacje, istotne z punktu widzenia potencjalnego kooperanta. Odpowiednia jakość profilu technologicznego zwiększa szansę szybkiego znalezienia partnera, dlatego jest on przygotowany w ścisłej współpracy konsultantów EEN z klientem. Profil technologiczny jest promowany w całej Europie poprzez wypracowane w ramach sieci EEN instrumenty i kanały dystrybucji.

 

Krok 3 - Poszukiwanie partnerów

Bazy i sieć EEN (BBS) / Imprezy brokerskie / Misje MŚP / Kontakty indywidualne


Pomoc w znalezieniu partnera (odbiorcy lub oferenta technologii) odbywa się poprzez kontakt z innymi ośrodkami EEN, najczęściej przy wykorzystaniu europejskiej bazy ofert i zapytań technologicznych (BBS). Skuteczność działań to ok. 30% (liczba zawartych umów transferu technologii w stosunku do całkowitej liczby zgłoszeń w bazie). Ośrodki EEN organizują także bezpośrednie spotkania brokerskie czy misje zagraniczne, które umożliwiają nawiązanie współpracy i przedstawienie oczekiwań obu zainteresowanych stron. Doświadczenie całej europejskiej sieci EEN wskazują, że 25% takich spotkań kończy się nawiązaniem współpracy.

 

Krok 4 - Transfer technologii i wsparcie doradcze

Finansowanie innowacji / Prawa Własności Intelektualnej / Negocjacje umów międzynarodowych


Ośrodki EEN oferują pomoc doradczą wysokiej klasy specjalistów z zakresu finansów, prawa międzynarodowego i praw własności intelektualnej, doradztwa technicznego przy przygotowaniu i wdrażaniu nowych procesów, produktów, technologii czy metod organizacji w przedsiębiorstwach. Szczególny nacisk położony jest na wsparcie doradcze procesu negocjacji międzynarodowych umów transferu technologii.

 

Przesyłanie informacji


Na każdym etapie współpracy, klienci systematycznie otrzymywać mogą ważne informacje z zakresu nowych profili technologicznych zamieszczanych w europejskich bazach danych; misji, spotkań brokerskich, targów, seminariów, konferencji i warsztatów; możliwości uczestnictwa w programach finansujących inwestycje w innowacje i prace badawczo-rozwojowe.

Poleć znajomym:
 
Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business