15. Małopolska Noc Naukowców z udziałem PK już 24 września

2021-09-21 08:01:36
Serdecznie zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców na PK!!!

24 września br. odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. To już 15. edycja wydarzenia, w którego organizację – tradycyjnie – włącza się Politechnika Krakowska. MNN zostanie zorganizowana w 433 miastach Europy, w tym w siedmiu małopolskich.

Naukowe eksperymenty, pokazy i demonstracje oraz najciekawsze naukowe odkrycia będą prezentowane przez naukowców i pasjonatów nauki z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Oświęcimia, Chrzanowa, Skawiny i Niepołomic – przez szkoły wyższe, instytuty naukowe, firmy i instytucje popularyzujące naukę. Program tegorocznej edycji został opracowany przez ponad 37 jednostek edukacyjnych. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników oraz możliwość dotarcia do większej liczby zainteresowanych osób, wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej.
W tym roku atrakcje na Małopolską Noc Naukowców przygotowują pracownicy trzech wydziałów Politechniki Krakowskiej: Inżynierii i Technologii Chemicznej, Mechanicznego, Inżynierii Materiałowej i Fizyki.
24 września wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć wirtualne pokazy, zarówno chemiczne jak i związane z zagęszczaniem materiałów, spawaniem, odlewnictwem, a także prezentacje dotyczące m.in. osiągnieć studentów i pracowników PK, takich jak: bioniczna ręka, pojazdy skonstruowane w ramach prac dyplomowych, symulator tramwaju, prace studentów kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Noc Naukowców to także okazja do wirtualnego zwiedzania unikatowych laboratoriów Politechniki Krakowskiej, np. Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej czy Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych. Co więcej, pracownicy uczelni przygotowali interesujące wykłady: „Jak naukowcy wskrzesić mamuta postanowili…”, „Krótka historia śmieci…”, „Inżynieria chemiczna w naszym życiu codziennym” i nie tylko. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych widzów – quizów i zabaw edukacyjnych.
Pełny program pokazów i prezentacji Politechniki Krakowskiej w ramach 15. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców znajduje się na stronie wydarzenia: nocnaukowcow.malopolska.pl

źródło: www.pk.edu.pl