Business & Science Poland (BSP)

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w partnerstwie z Business & Science Poland (BSP) prowadzi w Brukseli wspólne działania doradcze, informacyjne i wspomagające obecność oraz aktywność polskiego środowiska naukowego i biznesowego na arenie europejskiej. Służą one budowaniu pozycji i nawiązywaniu współpracy przez polskie firmy, uczelnie i instytuty naukowe z zagranicznymi partnerami w ramach programów UE, w tym w szczególności w ramach programu Horyzont Europa.

 

MISJA

Biuro NCBR/BSP w Brukseli reprezentuje interesy polskiego środowiska naukowego i innowacyjnego. Przedstawia stanowisko Polski w konsultacjach i innych procesach dotyczących polityki badań i innowacji Unii Europejskiej prowadzonych w Brukseli. Przedstawiciele Biura uczestniczą w spotkaniach, gremiach eksperckich i innych wydarzeniach organizowanych przez Komisję Europejską oraz jej agencje, a także instytucje partnerskie prowadzące działalność w obszarze badań i innowacji w Brukseli.

Kluczowym celem biura w Brukseli jest aktywne działanie na rzecz zwiększenia udziału polskich instytucji naukowych i innowacyjnych firm w programie Horyzont Europa. 
Biuro ściśle współpracuje z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Unii Europejskiej w zakresie związanym z planowaniem strategicznym programu Horyzont Europa.

 

DZIAŁANIA

  • Networking i stała współpraca
  1. w Brukseli – z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE, biurem PolSCA PAN i biurami regionalnymi oraz biurami z sieci IGLO reprezentującymi środowisko B+R+I z innych krajów europejskich,

  2. w Polsce – z jednostkami naukowymi i przedsiębiorstwami, instytucjami finansującymi badania i innowacje (NCBR, NCN, NAWA), działającym w ramach NCBR Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE i siecią Regionalnych Punktów Kontaktowych.

  • Organizowanie wydarzeń (m.in. wizyty studyjne, spotkania bilateralne i partnerskie, webinaria) na temat kierunków rozwoju polityki badań i innowacji UE oraz w celu wymiany dobrych praktyk i poszukiwania partnerów do projektów.
  • Informowanie o polityce UE w zakresie badań naukowych, innowacji i szkolnictwa wyższego oraz o programach finansujących te działania.
  • Udostępnianie miejsca na spotkania projektowe i do pracy ad hoc w trybie co-working dla polskich naukowców i przedsiębiorców dzięki siedzibie w centrum dzielnicy europejskiej w Brukseli.

 

 

 

KONTAKT:

Biuro w Brukseli – Business & Science Poland

Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor

E-mail: ewa.lange@ncbr.gov.pl

Tel: +32 486 274 874 / +48 509 215 353

Poleć znajomym:
 
Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business