Granty na granty – promocja jakości II

2018-03-01 12:06:03
1 marca br. ruszył nabór wniosków do nowej edycji programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Granty na granty"

Program "Granty na granty – promocja jakości II" ma na celu wsparcie polskich jednostek naukowych i uczelni, które ubiegały się o realizację projektów w ramach programów badawczych Unii Europejskiej. Program ma wpłynąć na zwiększenie zaangażowania tych podmiotów w przygotowywanie wysokiej jakości wniosków projektowych oraz zachęcić je do kształtowania aktywnej polityki świadomego rozwoju i budowania konkurencyjności własnej marki.

O finansowanie mogą starać się jednostki naukowe, uczelnie publiczne, uczelnie niepubliczne.

Wsparcie w ramach Programu jest skierowane do jednostek naukowych i uczelni, które we wniosku projektowym złożonym na wezwanie konkursowe:

1. Komisji Europejskiej występowały w roli:
    1. koordynatora projektu zgłoszonego do realizacji w ramach międzynarodowego albo krajowego konsorcjum,
    2. samodzielnego wnioskodawcy (single applicant),
    3. koordynatora pakietu albo pakietów w projekcie zgłoszonym do realizacji w ramach międzynarodowego albo krajowego konsorcjum (WP Leader),
    4. ubiegającego się o status beneficjenta projektu typu Maria Skłodowska-Curie COFUND;
  2. Europejskiej Rady do Spraw Badań Naukowych (ERC) występowały w roli ubiegającego się o status instytucji goszczącej naukowca realizującego grant ERC.

Finansowanie obejmuje refundację kosztów – związanych z przygotowaniem albo uzupełnieniem lub poprawieniem wniosku projektowego – poniesionych w okresie 12 miesięcy przed jego złożeniem.

NOWOŚĆ! Ze środków Gng można będzie sfinansować premię uznaniową dla pracowników wnioskodawcy, którzy byli zaangażowani w proces przygotowania albo uzupełnienia lub poprawienia wniosku projektowego.

ZMIANA! Aby wniskować o Gng należy osiągnąć poziom progu (Threshold) w każdym z kryteriów oceny.

NABÓR WNIOSKÓW BĘDZIE TRWAŁ DO 31 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU.

Więcej informacji na stronie MNiSW.